Nowe kamery 4K Dahua

Dahua Technology to przodujący producent i dostawca urządzeń do nadzoru wizyjnego, który wprowadza swoją pierwszą sieciową kamerę 4K – IPC-HF81200E, tym samym wykorzystując rozwiązania UHD (Ultra HD).

Jak powszechnie wiadomo, 4K nie jest określeniem nowym, zwłaszcza dla użytkownika sprzętu elektronicznego, ale w dzisiejszych czasach coraz częściej można je spotkać w branży monitoringu. Kamera zgodna ze standardem 4K powinna wytwarzać obraz o proporcjach 16:9 i o rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli, ze skanowaniem progresywnym z prędkością 25 lub 30 klatek na sekundę, z wiernym odwzorowaniem barw rejestrowanego obrazu.

Tym samym kamera o standardzie 4K cechuje się rozdzielczością czterokrotnie wyższą niż urządzenie zgodne ze standardem 1080p oraz znakomicie odwzorowuje szczegóły i kolory obrazu, co jest bardzo dużą zaletą w systemach służących do obserwacji rozległych obszarów, takich jak parkingi, dworce kolejowe etc.

Kamera IPC-HF81200E firmy Dahua jest wyposażona w 12-megapikselowy przetwornik obrazowy i wydajny procesor sygnałowy, za pomocą którego daje użytkownikowi obraz znakomitej jakości o rozmiarach 4000 x 3000 pikseli, z prędkością 15 klatek na sekundę lub o rozdzielczości 4K z prędkością 30 klatek na sekundę, utrzymując poziom przepustowości łącza do 8 Mb/s. Dzięki temu transmitowany obraz jest płynny. Kamera pozwala na wyświetlanie trzech indywidualnych strumieni, które można konfigurować na wiele sposobów.

Kamera IPC-HF81200E posiada szereg dodatkowych funkcji umożliwiających jej wykorzystanie w różnych warunkach. Może m.in. rejestrować czysty obraz nawet pomimo mgły. Z kolei funkcja ROI (Regions Of Interest) pozwala na zbliżenie dowolnego fragmentu obrazu, który nas interesuje. Ponadto IPC-HF81200E posiada możliwość detekcji twarzy oraz uruchomienia alarmu w jej przypadku. Kamera sygnalizuje również próby sabotażu polegające na gwałtownej zmianie pola widzenia.