Recenzja karty sieciowej EW-7822UAC Edimax.

OPAKOWANIE:

Produkt przychodzi w opakowaniu nieco większym niż paczka papierosów. W środku standardowo znajduje się papierowa instrukcja instalacji, niestety tylko w języku angielskim, ale na płytce możemy skorzystać ze skróconej wersji po polsku. Oprócz tego sama karta znajduje się w twardym kartoniku, który daje dodatkowe bezpieczeństwo przed uszkodzeniem.

FUNKCJE:

Na stronie internetowej producent gwarantuje wsteczną kompatybilność ze standardami bezprzewodowymi 802.11a/b/g/n, dwupasmową łączność bezprzewodową (2,4GHz lub 5GHz), zgodność z Windows XP/Vista/7/8, Linux i MacOS X. Dodatkowo posiada przycisk WPS, który umożliwia szybkie połączenie z istniejącą już siecią. Należy przyznać, że EW-7822 UAC świetnie radzi sobie z pobieraniem lub streamingowanie plików multimedialnych (nawet w HD) np. z  YouTube bez opóźnień i buforowania.

 

Korzystam z karty sieciowej EW-7822UAC od marki Edimax od jakiegoś czasu i wreszcie mogę wypowiedzieć się na temat tego produktu. Jestem bardzo zadowolony z tego wyboru – tuż przed instalacją AC1200 przeprowadziłem test prędkości i uzyskałem 52 Mb/s przez moją wbudowaną sieć Wi-Fi (Dell XPS 8500). Po bardzo szybkiej i łatwej instalacji (pobrałem wstępnie najnowszy sterownik) upewniłem się, że adapter działa z połączeniem 5 GHz, a następnie rozpocząłem test i w obu testach uzyskałem najpierw 418 Mb/s, a następnie 430 Mb/s. Jak dotąd jestem pod wielkim wrażeniem. Bardzo dobra jakość, wydajność i przede wszystkim bardzo prosta konfiguracja zgodnie z instrukcjami. Dobry sygnał i świetny zasięg. Super szybki, łatwy w konfiguracji, ładnie wygląda, a także łatwo można go wyłączyć i włączyć ponownie, jeśli występuje problem z połączeniem (co jest rzadkie). Opis produktu jest zgodny z realiami – w sumie świetny zakup za ok. 60 zł i wart każdego grosza!