Router Edimax BR-6478AC V2 – Recenzja

W ciągu ostatnich kilku lat zdecydowałem się na zakup sześciu routerów BR-6478AC V2 od Edimax. Koszt za jeden to około 270 zł więc produkt nie należy do najtańszych, ale zdecydowanie warto zainwestować. 

Opakowanie jest wielkości kartki A4, czyli dość spore, a na nim w kilku wersjach językowych skrócony opis produktu. W środku znajdujemy produkt wraz z instrukcją obsługi, płytą potrzebną do instalacji routera, zasilacz i kabel sieciowy. Pod względem wielkości router nie jest bardzo duży, mimo że ma dwie dość wysokie i grube anteny. Jest również bardzo lekki, ma duży otwór wentylacyjny z przodu i dwa mniejsze z tyłu co  zapewnia wydajny system chłodzenia. Podsumowując, jeżeli chodzi o wygląd, to jest bardzo prosty i kompaktowy, przez co nie zabiera dużo miejsca. 

Producent zapewnia, że router posiada opcję bezprzewodowej sieci nowej generacji, która umożliwia szybsze przesyłanie danych w paśmie 5GHz. Oprócz tego posiada 1 gigabitowy port WAN i 4 gigabitowe porty LAN, co przekłada się na szybkość przesyłania danych sięgającą nawet 1000Mb/s. Gigabitowa sieć przewodowa sprawia, że możemy bez zakłóceń przesyłać multimedia czy wygodne grać w gry sieciowe.

Ma proste oprogramowanie, które wykonuje pracę bez kłopotów. Niezwykle łatwy w konfiguracji jako router, punkt dostępu lub przedłużacz, co jest dużym plusem – większość producentów sztucznie ogranicza taki sprzęt do jednej funkcji działania. Jest bezprzewodowy i wyposażony w procesor Mediatek MT7620A o częstotliwości 580 MHz, 64 MB pamięci RAM i 8 MB miejsca na oprogramowanie. Z tyłu routera znajduje się port zasilania, port LAN do podłączania routera do dostawcy usług internetowych, cztery porty Gigabit Ethernet do podłączania urządzeń do sieci, przycisk Reset / WPS i port USB 2.0

 

 

Polecam dla małych firm i zdalnych biur – jest idealny. Być może router nie dysponuje najszybszą możliwą prędkością Wi-Fi, ale prawdopodobnie jest tak szybki jak większość sprzętu w domu / biurze. Oprócz tego producent zadbał o kilka dodatkowych funkcji, dobrą wydajność i zasięg. Opisując produkt w jednym zdaniu: bardzo dobry stosunek jakości do ceny. 

Dwukrotnie skontaktowałem się ze wsparciem e-mailowym Edimax z pytaniami o wersje oprogramowania, odpowiedź dostałem szybko i zadziwiająco pracownicy wiedzieli o czym mówią.