Rzut oka na Icy Dock Flex-Fit Quattro MB344SP

Choć przechowywanie danych w chmurze staje się z roku na rok popularniejsze, to istnieją zastosowania, w których koniecznym jest używanie dysków. Co jednak, gdy jedna sztuka jest niewystarczająca, a my nie wiemy, jak pomieścić kolejne sztuki w obudowie naszego peceta? Z pomocą może przyjść Icy Dock Flex-Fit Quattro MB344SP.

Prosta instalacja

MB344SP mieści w sobie 4 dyski HDD bądź SSD (o wysokości od 7 mm do 9,5 mm) w zatoce 5,25″ i oferuje bardzo łatwą instalację bez użycia narzędzi. Wystarczy włożyć napędy do środka i wsunąć aż usłyszymy charakterystyczne kliknięcie. Zaawansowany stabilizator pomaga utrzymywać dyski na ich miejscu. Dzięki przyciskowi wysuwania napędu możemy je szybko wymienić w ciągu kilku sekund.

Samo akcesorium montujemy w obudowie komputera za pomocą czterech śrub, niemniej możemy go również używać zewnętrznie jako stojak na dyski. Co więcej, kilka sztuk MB344SP możemy nakładać na siebie, tworząc większy organizer.

Wykonanie

W kartonowym, minimalistycznym pudełku znajdziemy sam adapter, instrukcję oraz śruby montażowe.

Sam Flex-Fit Quattro MB344SP jest wykonany z wytrzymałego tworzywa ABS, dzięki czemu cechuje się zarówno lekkością, jak i wytrzymałością. Otwarta konstrukcja zapewnia odpowiednie chłodzenie dla włożonych dysków dzięki optymalnemu przepływowi powietrza.

Podsumowanie

Icy Dock MB344SP to idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie maksymalne wykorzystanie danej powierzchni. Ponadto jego lekkość i wytrzymałość stawiają wysoko na półce z podobnymi akcesoriami.