Unboxing Icy Dock MB411SPO-1B

Icy Dock MB411SPO-1B to kieszeń, dzięki której możemy wymienić napęd na płyty CD/DVD/Blu-Ray dodatkowy dysk HDD lub SSD o wielkości 2,5″. Sprawdźmy co się kryje w środku.

Opakowanie

Produkt przychodzi w zwykłym, kartonowym pudełku z nadrukami informującymi nas, z czym mamy do czynienia. Wewnątrz prócz kieszeni znajdziemy również śrubki montażowe oraz krótką instrukcję obsługi.

Funkcje

Kieszeń obsługuje dyski HDD/SSD SATA/SAS 2,5″ o wysokości od 5 mm do 9,5 mm. Mieści się ona w standardowej kieszeni na napęd optyczny o wysokości 12,7 mm. MB411SPO-1B została wykonana w pełni z metalu, dzięki czemu może pochwalić się niezrównaną trwałością. Ponadto obsługuje szybki transfer plików do 6 Gb/s.

Produkt Icy Dock ma identyczne wymiary, rozmieszczenie portów oraz otworów montażowych co napęd optyczny. Dzięki temu zapewnia pełną kompatybilność z komputerami, laptopami czy stacjami roboczymi. Użytkownik może zastosować dysk SSD, aby przyspieszyć działanie systemu lub HDD, aby uzyskać dodatkowe miejsce do przechowywania danych.

Z przodu kieszeni zastosowano diodę LED, która informuje o statusie pracy zainstalowanego wewnątrz dysku. Technologia Active Power (APT) zasila urządzenie tylko wtedy, gdy w środku znajduje się napęd.