Topaz mistyczny – dlaczego jest tak popularny?

Nie szukaj już więcej! Tu zamówisz mistyczny topaz.

Niepowtarzalny wygląd i oryginalny, jak na topaz, odcień to najistotniejsze zalety topazu mistycznego, który od lat szczyci się ogromnym zainteresowaniem miłośników biżuterii. Choć na początku nietrudno pomylić się, iż to odmienny minerał, topaz mistyczny jest naprawdę zwykłym topazem. Jego oryginalne właściwości są efektem odpowiedniej technologii wyrobu – prawdziwy topaz jest podczas niej poddawany działaniu wysokiej temperatury oraz powlekany niezauważalną warstwą metalu ozdobnego. To z tego względu topaz mistyczny wygląda tak dobrze.

Topaz mistyczny – odcienie

Odcienie, jakie przybiera topaz mistyczny zależą zwłaszcza od metalu, z jakim jest połączony. Szczególnie często spotykany jest karmazynowy topaz mistyczny, który powstaje w kąpieli z tytanem. Chrom sprawia natomiast, iż kamień ma purpurowy odcień, niebieski z kolei jest efektem podgrzania topazu bez jakichkolwiek domieszek. Najlepsze efekty przynosi wykorzystywanie białego topazu – zwłaszcza wydobywanego w Afryce, Ameryce Południowej czy Azji.

Biżuteria z topazem mistycznym

Jak w poprzednim akapicie wspomnieliśmy, niepowtarzalne zalety topazu mistycznego są wysoko cenione przez jubilerów. Chętnie stosują go zatem do produkcji wisiorków, kolczyków czy pozostałych ozdób. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana częściej niż jedynie do eleganckich kreacji – doskonale wygląda także w pracy. Nie bez znaczenia jest też mnogość barw, sprawiająca, że prościej możemy wybrać ozdoby do swojego stroju.