kolczyki srebrne, kolczyki ze srebra, srebrne kolczyki

Uniwersalne i ponadczasowe – srebrne kolczyki

Srebro to najpopularniejszy wśród wytwórców kolczyków surowiec. Nie powinno to oczywiście dziwić, gdyż naprawdę posiada wiele zalet. Koszty jego zakupu są dużo mniejsze niż żółtego kruszcu, a jest kruszcem szlachetnym, zatem nie rdzewieje i latami zachowuje swoje zalety. Srebrne kolczyki są oprócz tego często stosowane z uwagi na komfort ich używania – znacznie ograniczają wszak ryzyko wystąpienia zakażeń. Jako że są naprawdę atrakcyjnym rozwiązaniem dla poszukujących uniwersalnej i solidnej biżuterii, warto powiedzieć parę zdań na temat tego, gdzie je kupować i jak troszczyć się o srebrne kolczyki.

Zakup srebrnych kolczyków – kilka wskazówek

Wyobraźnia projektantów srebrnych kolczyków nie zna granic. Wśród nich każdy wyszuka propozycje dla siebie – tak fani sprawdzonych rozwiązań, jak i kobiety, które lubią raczej eksperymentalne projekty. Przed kupnem danych kolczyków warto zatem sprawdzić, co oferują nam różni sprzedawcy. Trafionym rozwiązaniem na pewno okaże się kupno w internecie – zwłaszcza, jeśli zależy nam na znalezieniu niebanalnych wzorów srebrnych kolczyków.

Srebrne kolczyki – jak się o nie zatroszczyć?

Mimo wielu plusów, srebro ma pewne wady. Najistotniejsze jest to, iż srebrne kolczyki po pewnym czasie ciemnieją. Możemy tego uniknąć często czyszcząc je specjalnymi preparatami i przechowując w zamkniętych pudełkach. Nigdy nie używajmy jednak do ich czyszczenia detergentów, bo mogą uszkodzić ich powierzchnię.