malarstwo komputerowe, photoshop digital painting

Chcesz poznać techniki malarstwa komputerowego? Postaw na kurs digital painting

Sztuka nie zostaje w tyle i od końca XX wieku próbuje podążać drogą rozwoju cyfrowego. Umiejętność malowania tradycyjnymi metodami obecnie nie jest już wystarczająca, żeby znaleźć pracę w branży filmowej czy gamingowej, gdyż te sektory rozrywki w procesie kreowania postaci i świata przedstawionego wykorzystują przede wszystkim zaawansowane oprogramowanie komputerowe. Wiedząc o tym ogromna grupa młodych artystów zaczynając swoją przygodę z malarstwem z miejsca stara się poznać znane programy, używane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Popularne narzędzia do malarstwa cyfrowego

Jest mnóstwo programów wykorzystanych obecnie do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich to Photoshop, który pomimo że został stworzony jako software do retuszu fotografii, szybko stał się ulubionym narzędzie ilustratorów oraz game developerów. Razem z sukcesem Photoshopa powstały kolejne analogiczne programy, jak np. ArtRage, Affinity Photo czy Clip Paint Studio, w których przy użyciu różnorodnych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła przywodzące na myśl malunki wykonane farbami akwarelowymi, farbami olejnymi bądź gwaszem. Digital painting zapewnia twórcom bezgraniczną wolność – artysta ma możliwość poprawiania nieudanych pociągnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby wszak się nigdy nie kończą!

Wybierz kurs malarstwa cyfrowego online z opcją konsultacji z autorem szkolenia

W zasadzie nauka malarstwa komputerowego toczy się podobnie jak opanowywanie tradycyjnych technik malarstwa. Rzecz jasna pierwsze próby warto podjąć na własną rękę, lecz by odpowiednio rozwinąć swój warsztat, a jednocześnie poznać wszystkie funkcje oprogramowania i ważne metody korzystania z pędzli, rekomendujemy wykupić kurs opracowany przez wykwalifikowanego instruktora. Jeśli w okolicy twojego zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która prowadzi lekcje digital paintingu, możesz wykupić dostęp do rozlicznych kursów Photoshopa przez internet. Spektrum zagadnień jakie omawiają takie szkolenia jest rozległe i uczą one dużo więcej niż jedynie podstaw działania oprogramowania. Kluczowe jest natomiast, by decydując się na kurs digital paintingu online wybrać taki, który pozwala kursantowi na kontakt z twórcą szkolenia.

Lokalizacja firmy:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]