Jesteś miłośnikiem gór? Najwyższy czas wziąć udział w kursie górskim

Zajrzyj na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/szkolenia/, aby uzyskać informacje dotyczące kursu zimowej turystyki wysokogórskiej.

Góry są zachwycające, a zarazem niebezpieczne. Właściwie co parę dni, a w szczególności w okresie, kiedy urlopowicze masowo zjeżdżają w popularne miejscowości wypoczynkowe zlokalizowane w sąsiedztwie słynnych szczytów, dowiadujemy się o nowych tragicznych wypadkach z udziałem ludzi, którzy bez odpowiedniego przeszkolenia porwali się na wyprawę szlakiem powyżej ich możliwości. Z tej przyczyny entuzjastom gór chcącym przeszkolić się w bezpiecznym poruszaniu się po nich radzimy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Czego uczy kurs górski?

Najlepszą drogą, aby posiąść nieodzowne umiejętności jest uczestnictwo w wszechstronnym szkoleniu prowadzonym przez profesjonalistów z każdej z głównych sfer powiązanych ze wspinaczką wysokogórską, czyli ratowników górskich, instruktorów wspinaczki oraz przewodników górskich. Dzięki ich instrukcjom uczestnicy kursu górskiego nauczą się między innymi poprawnego chodzenia na rakietach śnieżnych i w rakach, władania czekanem, autoasekuracji, asekuracji oraz sposoby radzenia sobie podczas upadku, poruszania się po szlakach zaopatrzonych w via ferraty, jak również w zespole linowym. Co ważne, kurs turystyki wysokogórskiej przybliża uczestnikom podstawy medycyny górskiej, survivalu i orientacji w terenie, które okazują się konieczne w razie przeróżnych niebezpiecznych zdarzeń. Kurs obejmuje dodatkowo zasady odpowiedniego działania w czasie lawiny.

Górskie szkolenia, w tym również zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, organizuje biuro Exploruj.pl, które ma duże doświadczenie jako realizator wycieczek w pasma górskie większości kontynentów. Kursy prowadzone są na łonie natury (w Austrii, w Polsce oraz na Słowacji) w bardzo małych grupach, które na ogół mają nie więcej niż sześć osób. Skutkiem tego przyswajanie wiedzy ma miejsce w komfortowej atmosferze. Szkoleniowcy mają wówczas możliwość poświęcić każdemu z uczestników kursu wystarczająco uwagi i czasu, aby mogli oni w pełni opanować pełną wiedzę, wymaganą do bezpiecznego poruszania się po górach.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]