Czy złoto w sztabkach jest dobrą inwestycją?

Więcej w temacie złoto sztabki na https://goldbroker.pl/sztabki-zlota/.

Zakładanie lokat bądź po prostu gromadzenie środków pieniężnych na koncie bankowym nie jest obecnie tak korzystne jak kilka lat temu. Niewielkie oprocentowanie oferowane przez instytucje bankowe, ale też i większa świadomość, że nie zainwestowany kapitał zapewnia zysku sprawiły, iż Polacy szukają rozwiązań, które pozwolą ich pieniądzom przynosić po latach poboczny przychód. Obok kupowania funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych czy akcji, coraz większe zainteresowanie zyskują metale inwestycyjne, a głównie – złoto w sztabkach.

Sztabki złota to inwestycja na lata

Od razu warto dobitnie podkreślić, iż inwestycja finansów w złoto w sztabkach to inwestycja na kilka lat. Złoto zazwyczaj nie ulega słabszym i silniejszym wahaniom odczuwalnym w gospodarce, a wręcz destabilizacja ekonomiczna i polityczna nieraz zwiększa jego cenę. Naturalnie, można spostrzec wahania w jego wartości, jednakże badając jej historyczny wykres bez trudu można zobaczyć, iż z biegiem lat ona wzrasta. Czemu tak się dzieje? Od kilkuset lat ilość tego metalu dostępna na rynku utrzymuje się praktycznie bez zmian. Dawno temu służył on jako uniwersalny środek płatniczy, w tej chwili jest szeroko stosowany w przemyśle, medycynie oraz elektronice, jak również – nadal na ogromną skalę – w sztuce i złotnictwie. Pomimo, iż pozyskiwanie złota wciąż trwa i teoretycznie powinno go być coraz więcej, odzyskiwanie tego metalu użytego m.in. podczas produkcji sprzętu elektronicznego (jak radia CB albo kable USB) jest w wielu przypadkach nieopłacalny, toteż popyt na złoto utrzymuje się wysokim poziomie i przewiduje się, iż przez następne lata ta tendencja nie powinien ulec zmianie.

Złoto w sztabkach – kogo stać na jego kupno?

Słysząc o lokacie środków w złoto w sztabkach większa część inwestorów z miejsca oszacuje, iż to nie dla nich, z powodu duży koszt. Tymczasem sztabki złota odlewa się w różnorodnych wagach, tym samym praktycznie każdy może pozwolić sobie na lokatę pewnego wycinka oszczędności w ten kruszec. Złoto można zakupić już w sztabkach o wadze 5 g, 2 g, a nawet 1 g. Te małe sztabki są wręcz znakomite jako podarunek. Zasobniejsi inwestorzy, mający pokaźniejszy kapitał często decydują się na cięższe sztabki złota o wadze 50 g, 500 g, jak również 1000 g. Wypada jednak wiedzieć o dwóch kwestiach. Po pierwsze, nie da się pociąć odlanej sztabki przy ewentualnej odsprzedaży. Po drugie, inwestując w większą sztabkę kupujemy złoto o wiele taniej. Dlatego należy nabywać złote sztabki o różnej wadze lub zdecydować się na zakup tzw. combibarów, które są wstępnie rozparcelowane na mniejsze sztabki o wadze 1 g.

Lokalizacja firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]