kantor walutowy online, wymiana walut przez internet

Kantor internetowy – oszczędność czasu i pieniędzy

Jeszcze parę lat temu jedyną drogą wymiany waluty była transakcja w pobliskiej placówce bankowej albo w kantorze – na te ostatnie w dalszym ciągu można się natknąć supermarketach oraz w galeriach handlowych! Jednakże w szybko przeobrażającej się rzeczywistości, klienci pragną wymieniać walutę bez konieczności ruszania się z domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, skutkiem tego też pojawiły się kantory internetowe, w których jest to możliwe.

Jakie usługi oferuje kantor internetowy prócz wymiany walut?

Działanie kantoru internetowego jest jednakowo nieskomplikowane jak tradycyjnego kantoru. Klient loguje się do serwisu na utworzony przez siebie profil, a w następnej kolejności przelewa do swojego panelu kwotę, którą chce przewalutować. Atutem kantorów wymiany walut online jest zwłaszcza to, że transakcje można zlecić w nim o każdej porze dnia, a sama wymiana walut ma miejsce już w porze pracy kantoru po aktualnych kursach, ustalanych na podstawie informacji zaczerpywanych z Forex co kilka sekund, a nie – jak w przypadku fizycznych kantorów – po średnim kursie, zazwyczaj z poprzedniej doby. Kolejnym i bardzo ważnym atutem kantorów online są mniejsze spready aniżeli te narzucone przez kantory tradycyjne i banki. Przewalutowanie w tych drugich polskiego złotego (zależnie od narzuconej marży) może zakończyć się naliczeniem spreadu na poziomie nawet 4-5%, natomiast w kantorze internetowym spready na ogół nie przekraczają 2%. Kantory internetowe oferują także kilka specjalnych usług lubianych przez użytkowników, np. mają opcję transakcji odroczonej, w której użytkownik zleca przewalutowanie po wskazanym przez niego kursie (przewalutowanie jest realizowane dopiero wówczas, kiedy wyznaczony przez nabywcę kurs spotka się z kursem na rynku) bądź w uzgodnionym przez klienta dniu.

Kantor internetowy – usługa dla studentów zagranicznych oraz kredytobiorców

Kantory wymiany walut online to usługa dla wszystkich doceniających komfort oraz ogromną wolność w rozporządzaniu własnymi funduszami. Używają ich też osoby uczące się bądź zatrudnione poza granicami Polski oraz kredytobiorcy spłacający pożyczki wzięte w obcej walucie. Jednakże nim postanowimy powierzyć swój kapitał kantorowi online, warto sprawdzić jego reputację oraz poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez przeszukanie witryny KNF, czy jest on zarejestrowany jako instytucja płatnicza.