Kredyt konsolidacyjny – garść niezbędnych faktów

Z terminem kredytu konsolidacyjnego z pewnością spotkało się wiele osób. Konsolidacja to produkt bankowy, który najczęściej adresowany jest do osób fizycznych, którzy wpadli w spiralę zadłużenia.

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Osoby, które zaciągnęły wiele kredytów, mogą je połączyć w jedno. Konsolidacja umożliwi tym osobom spłacenie wcześniej zaciągniętych kredytów. Dzięki konsolidacji można uregulować także te kredyty, które na skutek rozmaitych problemów spłacane były z opóźnieniem. Dla osób, które mają na koncie kilka kredytów i które borykają się z kłopotami z ich regulowaniem, kredyt konsolidacyjny może okazać się jedynym wyjściem. Zasady ich przyznawania są korzystne, a do tego dochodzi obniżenie wysokości rat. Na podkreślenie zasługuje fakt, że po otrzymaniu kredytu konsolidacyjnego w miejsce kilku rat płaci się tylko jedną. Kredyt konsolidacyjny umożliwia zatem wyjście z problemów finansowych, zmniejszenie miesięcznego obciążenia i poprawę gospodarowania domowymi finansami.

Jakie zadłużenia można łączyć w kredytach konsolidacyjnych?

Liczba kredytów, które można objąć konsolidacją jest niezwykle duża. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, można spłacić kredyt gotówkowy, ratalny, mieszkaniowy oraz samochodowy. Na skutek konsolidacji można także uporać się z zadłużeniem na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym lub na karcie kredytowej. W zależności od preferencji klientów, banki proponują kredyty konsolidacyjne hipoteczne oraz bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny oferują obecnie nie tylko banki, ale również instytucje pozabankowe, ale często wiąże się to z większymi kosztami usługi lub nierentownymi dla kredytobiorcy zapisami. Starając się o kredyt konsolidacyjny, dobrze jest skorzystać z pomocy wykwalifikowanego pośrednika, który pomoże wybrać najdogodniejsze rozwiązanie.