Co to takiego mass collect?

Mass collect i korzyści jakie przynosi

Mass collect to usługa, która umożliwia szybką weryfikację wpłat. Prezentujemy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i jak ułatwia pracę dużym i małym firmom.

Mass collect – na czym polega jego działanie?

Działanie usługi mass collect jest de facto stosunkowo proste. Polega na nadaniu wszystkim klientom własnego numeru rachunku, który staje się równocześnie ich symbolem identyfikacyjnym. Takie rozwiązanie jest przydatne tam, gdzie z miesiąca na miesiąc obsługiwana jest spora ilość klientów, czyli np. w firmach telekomunikacyjnych, w prywatnych klinikach, a także wszystkich działalnościach, gdzie wykorzystywany jest system abonencki (m.in. w sieciach siłowni). Należności przesyłane w systemie mass collect kierowane są na konkretny firmowy rachunek bankowy, jednakże wcześniejsze przydzielenie kontrahentom unikalnych numerów rachunków pozwala na ich sprawniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jaką metodą wykonali oni przelew (standardowy przelew, przelew pocztowy albo przelew z karty). Zastosowanie mass collect wiąże się też z szybszym księgowaniem wpłat aniżeli w przypadku księgowania przez pracownika, a zarazem eliminacją możliwych błędów, jakie mogą przytrafić się w czasie tego procesu.

Bieżące śledzenie przychodzących należności – o plusach mass collect

Choć mass collect nie jest aktualnie oferowane w większości banków (mają ją między innymi PM Bank i mBank) wypada przeanalizować możliwość jego wdrożenia w przedsiębiorstwie, także takim, które co miesiąc obsługuje poniżej 100 faktur. Wdrożenie mass collect wiąże się bowiem z kilkoma korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników, możliwość połączenia z platformą finansowo–księgową (a więc śledzenie na bieżąco przychodzących należności) czy powiązanie z narzędziami Finance Automation. Taką autorską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość połączenia z usługą mass collect banku, ale posiada także funkcję wysyłania powiadomień o zbliżających się płatnościach oraz windykacji, co po kilku miesiącach owocuje wzrostem terminowości u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]