Buty na motocykl – czym się różnią i jakie kupić?

Jeśli potrzebujesz butów motocyklowych, koniecznie wejdź na https://www.legato-motocykle.pl/pol_m_Dla-Motocyklisty_Buty-motocyklowe-101.html.

Buty motocyklowe, tak jak i inne elementy ubioru dla kierowców jednośladów, rewelacyjnie się prezentują i z pewnością niejedna osoba pragnie je kupić ze względu na sam ich wygląd. Niemniej jednak ich zasadniczymi zadaniami są podniesienie komfortu jazdy, ułatwienie kontroli nad motocyklem i ochronę goleni i stopy podczas potencjalnego wypadku.

Czym cechują się popularne typy obuwia motocyklowego?

Nie tylko nowi kierowcy, ale także osoby od dłuższego czasu zafascynowane jazdą na jednośladach, mają trudność z tym, jakie buty motocyklowe będą dla nich odpowiednie. W sklepach z odzieżą i akcesoriami motocyklowymi znajdziemy kilka typów obuwia. To m.in.:
1. Buty turystyczne zaprojektowane do jazdy turystycznej, a więc na dłuższe odległości. Sięgają ponad kostkę, często do połowy łydki i wyprodukowane są z materiałów ochraniających stopę przed zamoknięciem.
2. Buty enduro czyli sportowe buty zaprojektowane do jazdy ekstremalnej, na torach wyścigowych i drogach ekspresowych, gdzie niebezpieczeństwo wypadków oraz urazów jest wyraźnie większe. Buty na motor tego typu mają stosowne usprawnienia zmniejszające ryzyko złamania kości podudzia czy stopy i skaleczenia skóry. Te buty są długie, sztywne i niełatwo się w nich przemieszczać bez pojazdu.
3. Buty miejskie to buty krótkie, sięgające zaledwie do kostki, które są znakomite na spokojną, niezbyt szybką jazdę rekreacyjną po mieście, gdzie zagrożenie wypadku jest zdecydowanie mniejsze, w związku z tym zapewnienie osłony stopie nie jest tu kluczową cechą. Ich atutem jest natomiast wyjątkowa wygoda, dzięki czemu jednakowo dobrze sprawdzą się także wtedy, gdy poruszamy się piechotą.

Wybieraj buty na motor najlepszych marek

Wybierając buty na motor trzeba w pierwszej kolejności ustalić, jakie jest ich ogólne zastosowanie – wykorzystanie butów miejskich do ekstremalnej jazdy może skończyć się poważnymi urazami w razie kraksy, z kolei buty crossowe zakładane jedynie do przemieszczania się po mieście, będą może prezentowały się przebojowo, ale miłośnik jednośladów nie będzie odczuwał w nich komfortu. Zadaniem obuwia na motor, tak jak innych elementów odzieży dla motocyklisty, jest asekuracja kierowcy oraz podwyższenie bezpieczeństwa jazdy, dlatego jakość wykonania i wykorzystanych w nim surowców jest szczególnie ważna. Kupujmy zatem obuwie najlepszych producentów. W razie wątpliwości trzeba zawsze skorzystać z pomocy bardziej wykwalifikowanego kierowcy bądź zapytać o nią sprzedawcę sklepu, w którym zamierzamy dokonać zakupu obuwia.

Lokalizacja firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]