trekkingi

Chcesz wziąć udział w trekkingu? Musisz mieć dobrą kondycję!

Wypady w góry mają różne postaci. Od krótkich spacerów po łatwych trasach w bezpośrednim otoczeniu ośrodków turystycznych, przez całodniowe, piesze marsze po trasach klasyfikowanych wyżej na skali skomplikowania, aż po wymagające trekkingi. By podjąć się tych ostatnich, konieczna jest praktyka w wędrówkach po górach (po wytyczonych trasach, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, a także umiejętność obsługiwania sprzętu turystycznego oraz wspinaczkowego. Aczkolwiek za niejednokrotnie olbrzymi trud dostajemy możliwość obcowania z dziewiczą przyrodą i podziwiania cudownych widoków.

Trekkingi – dopasuj właściwy stopień trudności do swojej kondycji

Stopień trudności jest zależny od terytorium, przez które prowadzą trekkingi. Specjaliści klasyfikują trzy stopnie trudności pieszych wypraw w rejony górskie. W trekkingach najniższego stopnia wziąć udział mogą te osoby, które mają dobrą sprawność fizyczną, a stan ich zdrowia nie stanowi przeszkody do zwiększonego wysiłku. Kolejny poziom trudności wymaga dobrej kondycji fizycznej i przynajmniej minimalnej praktyki w górach – np. w polskich Karpatach. Ostatni stopień to wycieczki dla osób z najlepszą kondycją fizyczną, znajomością natury wysokich łańcuchów górskich i radzącym sobie z użyciem sprzętu, a także nieobawiających się niekomfortowych warunków obozowania w trakcie kilkudniowej wędrówki.

Gdzie uprawa się najlepsze trekkingi?

Trekkingi można prowadzić we wszystkich górach. W naszym kraju pasjonaci tego typu obcowania z naturą najbardziej upodobali sobie trasy tatrzańskie. Jeżeli natomiast chodzi o inne góry na kontynencie europejskim, ogromnym uznaniem cieszą się bałkańskie Góry Przeklęte, Alpy, wschodnia część Karpat, a także leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural. Najbardziej doświadczone w trekkingu jednostki mogą zaś sprawdzić swoje umiejętności w czasie wycieczki w Karakorum, Himalajach bądź Andach.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]