Sztylpy i czapsy – akcesoria jeździeckie, które warto posiadać

Sprawdź, gdzie kupić czapsy.

Według wielu dżokejów najlepszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – buty ze skóry z długą cholewą do kolan. I chociaż istotnie w tym sporcie sprawdzają się idealnie, to nie są pozbawione wad. Najistotniejszą z nich jest cena – najlepsze modele oficerek kosztują nawet kilka tysięcy złotych. Poza tym wkładanie oraz jazda w oficerkach bywa w dużym stopniu utrudnione ze uwagi na konieczność noszenia spodni z grubszego materiału, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewce buta. Na szczęście, sztylp i czapsów nie cechują te wady.

Czapsy i sztylpy jeździeckie – główne cechy

Sztylpy i czapsy to elementy zakładane na sztyblety, gwarantujące protekcję pozostałej partii nóg jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze ochraniają tylko łydkę sportowca, kończąc się na kolanie, natomiast drugie – sięgają do pachwiny, stanowiąc zabezpieczenie dla całej nogi. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są produkowane z różnych materiałów. W sprzedaży przede wszystkim znajdziemy sztylpy i czapsy skórzane, aczkolwiek poza nimi dostępne są także modele wyprodukowane z tkaniny albo tworzyw sztucznych.

Jak kupować czapsy i sztylpy?

Dwa ostatnie warianty charakteryzują się dużo niższą ceną. Tym samym są zalecane jeźdźcom z niewielkim budżetem oraz dzieciom, szybko wyrastającym z kolejnych rozmiarów. Warto zauważyć, że czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, dzięki czemu lepiej nosi się je wiosną i latem. Szeroki wybór czapsów i sztylp wyszukamy w sklepach internetowych – fasony idealnie dobrane do swoich potrzeb nabędą zatem również jeźdźcy zamieszkujący miejscowości, w których nie ma odpowiednio wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Lokalizacja firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]