Trekkingi w Himalajach – trasy wokół znanych ośmiotysięczników

Korzystna oferta wycieczki w Himalaje znajduje się tutaj.

Łańcuch Himalajów wspólnie ze zlokalizowanym w pobliżu pasmem Karakorum to obszary po prostu legendarne. Oddziałuje na to sporo czynników – w głównej mierze fakt, iż są to najwyższe pasma górskie na świecie i to , rzecz jasna, tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Nie można nie napomknąć też o skrajnej trudności niektórych szczytów i tym, że to właśnie Himalaje stały się areną zmagań doświadczonych himalaistów z całego globu. Nie może więc zadziwiać zainteresowanie, jakim wyprawy w Himalaje cieszą się też pośród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj wykwalifikowanym przewodnikom

Na wstępie warto zaznaczyć, iż jeśli chodzi o trekking, Karakorum oraz Himalaje są najtrudniejszymi pasmami górskimi – nawet, jak wyprawa nie wiąże się z wejściem na dany wierzchołek. Źródłem problemów bywa też samo opracowanie podróży – kupno biletów oraz zdobycie wizy i pozwolenia. Wobec tego optymalnym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm aranżujących wyjazdy w wysokie okolice. Kolejną zaletą jest piecza profesjonalnych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co sprawi, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, które nie mają wprawy w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla zawodowców

Z jasnych względów osoby pierwszy raz przyjeżdżające w Himalaje bądź Karakorum prawie nigdy nie podejmują decyzji o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednak, iż te masywy są poza ich zasięgiem, bo nieraz organizowane są trekkingi wokół takich szczytów jak Annapurna, Lhotse czy Everest. Na biorących udział w tych wyprawach czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia własnych słabości, ale także możliwość obserwacji powszedniego życia Nepalczyków i podziwianie nieporównywalnie pięknych cudów natury, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]