Wyprawa na górę Kilimandżaro dla miłośników niecodziennych wrażeń

Na www.exploruj.pl uzyskasz więcej szczegółów o Kilimandżaro wycieczka.

Wspinaczka na górskie szczyty to ambicja licznych turystów, którzy uwielbiają ekstremalne wyjazdy. Silnych doznań na pewno zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiej przyczyny warto wziąć w niej udział?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem kontynentu afrykańskiego – wznosi się nieomal 6000 m n.p.m. Globtroterów wabią zwłaszcza kurczące się już lodowce, niesamowite widoki, a także możliwość obserwacji zagrożonych gatunków zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu. Masyw Kilimandżaro tworzą Shira, Uhuru i Mawenzi – trzy góry stanowiące ślad po wulkanach. Wycieczka na najwyższy afrykański szczyt wymusza należyte przygotowanie się – z uwagi na sporą wysokość istnieje ryzyko pojawienia się choroby wysokościowej, z kolei zmienne warunki atmosferyczne powodują, iż dotarcie na szczyt masywu jest dla turystów trudnym zadaniem. Osoby chcące uczestniczyć w wyprawie powinny cechować się znakomitą kondycją psychiczną i fizyczną, które pozwolą na maszerowanie przez – w przybliżeniu – 7 do 8 godzin dzień za dniem.

O czym należy pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro musimy poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciwko żółtej febrze, dzięki czemu pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą powinno się również zrobić zapas leków o działaniu przeciwmalarycznym. Przed rozkwitem choroby uchroni również odpowiednia profilaktyka – zastosowanie preparatów odstręczających insekty, a także zakładanie okrycia wierzchniego zakrywającego nogi i ramiona. A w jaki sposób uchronić się przed rozwojem choroby wysokościowej? Wyprawa na szczyt Kilimandżaro powinna być poprzedzona odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]