multiswitch kaskadowy

Jak działa i do czego używany jest multiswitch kaskadowy?

Instalacje komputerowe znajdziemy prawie we wszystkich budynkach. O tym, czy konkretna instalacja jest odpowiednia, decyduje sporo czynników. Musi rzecz jasna być bezpieczna i zapewniać dużą czytelność transmitowanych sygnałów, ale równie ważna jest możliwość łatwego jej skalowania. Wykonanie kolejnych połączeń nie może być związane z koniecznością przeprowadzenia trudnych prac – wskutek tego wszyscy odbiorcy nie byliby w stanie bowiem przez pewien czas połączyć się z siecią. Szczęśliwie dostępne są technologie, przez które skalowanie sieci jest szybkie i nieuciążliwe dla odbiorców – są to multiswitche kaskadowe, których użycie od niedawna określone jest prawem.

Działanie multiswitcha kaskadowego

Multiswitch kaskadowy pozwala na bezproblemowe skalowanie instalacji. Jest to boks z umieszczonymi na bokach wtyczkami i złączami, do których mocowane są kable. Jeśli konieczne będzie poszerzenie sieci – na przykład wówczas, gdy kolejny odbiorca zamówił usługę – wystarczy jedynie podłączyć kolejny kabel. Multiswitch kaskadowy może mieć różne liczby złączy dla abonentów – najprostsze moduły tego typu posiadają 8 wtyczek, jednak u dostawców znajdziemy również multiswitche kaskadowe z szesnastoma, dwudziestoma czterema oraz trzydziestoma dwoma złączami.

Co będzie najważniejsze przy kupnie multiswitcha kaskadowego?

Jak łatwo się domyślić, przy kupnie multiswitcha kaskadowego najistotniejsza okazuje się rzecz jasna liczba gniazd – dla małych obiektów może wynosić 8, ale w dużych blokach trzeba oczywiście zastosować moduły o wyższej liczbie złączy. Niezwykle istotna jest również separacja pomiędzy gniazdami a wyjściami – w największym stopniu wpływa wszak na czytelność danych. Najlepsze multiswitche kaskadowe wykazują separację na poziomie 30 decybeli. Będzie to ważne w szczególności w sieciach kablowych kilku operatorów cyfrowych.

Lokalizacja firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]