Rodzaje wzmacniaczy DVB-T

Szukasz wzmacniacza DVB T? Wejdź na www.telmor.pl.

Oglądanie TV jest teraz codzienną czynnością. Spoglądamy w telewizor przy porannej kawie i przy jedzonej wieczorem kolacji. Programy w TV oglądają dzieci, nastolatki, osoby w średnim wieku i seniorzy. W szerokiej ofercie programowej każdy wyszuka coś idealnego dla siebie. Niemniej jednak, czasami sygnał jest tak słaby, że odbiór ulubionego kanału jest po prostu nieosiągalny. Idealnym wyjściem są w takiej sytuacji wzmacniacze antenowe, wśród których znajduje się między innymi wzmacniacz DVB-T.

W jakich sytuacjach wzmacniasz DVB-T okaże się potrzebny?

Trzeba wiedzieć, że jakość sygnału jest tym niższa, im w większej odległości antena położona jest od odbiornika. Do tego jego jakość pogarsza się na każdym kolejnym złączu, co znaczy, że optymalnym wyjściem jest zmniejszenie ilości gniazd antenowych oraz unikanie łączenia niedużych odcinków kabli. Skorzystanie ze wzmacniacza powoduje, że sygnał staje się mocniejszy, a w efekcie odbieramy zdecydowanie lepszy obraz. Wzmacniacze zakładane są zaraz za anteną bądź tuż przed telewizorem. Punkty ich umieszczenia zależne jest od tego, jak zbudowana jest sieć. Można dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdzi się również w przypadku radioodbiornika.

Jakie rodzaje wzmacniaczy DVB-T są dzisiaj produkowane?

Wyróżnia się kilka typów urządzeń tego rodzaju. Obecnie wykorzystywać można wzmacniacze kanałowe, pasmowe, masztowe i budynkowe. Wzmacniacz pasmowy to idealny wybór wówczas, gdy wzmacniacz budynkowy okazuje się być za słaby. Montuje się go bardzo blisko odbiornika. Wzmacniacz kanałowy to dość specyficzny typ wzmacniacza – uwydatnia on przekaz jedynie wskazanych kanałów, lecz równocześnie efektywnie tłumi sygnał innych. Wzmacniacz masztowy wykorzystywać można wtedy, kiedy sieć antenowa jest niewielka. To stosowanie właśnie jego polecane jest w domkach jednorodzinnych. Przymocowuje się go na maszcie, a następnie ustawia na paru pasmach. Z kolei wzmacniacze budynkowe można wykorzystywać zarówno w małych, jak i naprawdę ogromnych sieciach.

Lokalizacja firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]