Skrzynka teletechniczna – do czego służy?

Znajdź skrzynkę teletechniczną na www.telmor.pl.

Skrzynki telekomunikacyjne są niezbędne w każdym mieszkaniu – reguluje to polskie prawo. U dystrybutorów dostaniemy wiele ich typów, których profil musi być dostosowany do zróżnicowanych warunków. Do czego są potrzebne skrzynki teletechniczne i co je wyróżnia?

Skrzynka telekomunikacyjna – jakie wyróżniamy rodzaje?

Skrzynka telekomunikacyjna powinna być wyprodukowana z wytrzymałego metalu i posiadać stosowne wycięcia, które wspomagają wentylację oraz umożliwiają przepływ sygnału bezprzewodowego. U dystrybutorów znajdziemy kilka najważniejszych modeli skrzynek telekomunikacyjnych. Pierwszy rodzaj to skrzynka teletechniczna przeznaczona do używania na powietrzu, która musi wytrzymać ingerencje zwierząt, a także ekstremalne warunki. Kolejna grupa to skrzynka mieszkaniowa, w której mieszczą się kable telekomunikacyjne – np. kable koncentryczne oraz niezbędne przyłącza urządzeń – modemy TVK, wejścia optyczne. Poszczególne urządzenia możemy przyłączyć np. na paski z rzepem lub specjalne taśmy instalacyjne.

Skrzynka telekomunikacyjna – specjalne zasuwy

Ważnym składnikiem jest także ochrona przed wtargnięciem osób trzecich do środka szafki. W tym celu służą uniwersalne zamki. To ważne także w domu, w którym przebywają małe dzieci. Nie można zapominać również o uporządkowaniu przewodów – w tym celu montuje się profesjonalne komory. Na rynku znajdziemy wiele typów szafek – dostępnych w różnych rozmiarach, dzięki czemu błyskawicznie dopasujemy je do indywidualnych potrzeb.

Lokalizacja firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]