Zaatakowano Twoją stronę na WordPressie? Zleć usuwanie malware

Skieruj się na http://tinyurl.com/ydyd84gp, jeżeli nie radzisz sobie z malware WP.

WordPress okazał się w minionych latach tak wziętym CMS-em, iż liczbę stron oraz sklepów tworzonych z jego wykorzystaniem szacuje się w tej chwili na miliony. Częstotliwość stosowania tego systemu zarządzania treścią sprawia, iż strony postawione na WordPressie są atrakcyjnym celem ataków cyberprzestępców. W przypadku zainfekowania strony, niezbędne będzie usunięcie wirusa z WordPressa.

Po czym zidentyfikować zainfekowane strony na WordPress?

Ze witryny wysyłany jest spam? Logowanie jest niemożliwe? Wpisy na stronie zostały zmienione nie przez Ciebie? A może na stronie pojawiły się przekierowania do nieznanych Ci adresów? To raptem parę z częstych oznak wskazujących na zainfekowaną witrynę. W takim przypadku niezbędne jest szybka reakcja, aby zidentyfikować przyczynę infekcji, a w konsekwencji przywrócić stronę do właściwego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek czy też po atakach cyberprzestępców warto powierzyć fachowcom od tego typu działań, ponieważ naprawa zainfekowanego WordPressa przeważnie wychodzi poza zakres wiedzy ludzi, którzy codziennie parają się wyłącznie projektowaniem sklepów i stron internetowych na tym systemie zarządzania treścią.

Jak przebiega usuwanie infekcji ze strony internetowej?

Profesjonaliści zajmujący się usuwaniem wirusów ze stron opartych na WordPressie w ramach swoich czynności naprawczych wykonują wnikliwy przegląd baz danych oraz plików strony. Analizują pliki htaccess oraz wp-config, jak również kod zainstalowanych na stronie motywów oraz wtyczek. W trakcie czyszczenia zainfekowanego WordPressa implementowane są na stronie konieczne zabezpieczenia, które obniżą zagrożenie kolejnych infekcji. Jeżeli trwające dłuższy okres czasu zainfekowanie spowodowało włączenie strony do wykazu zagrożeń (m.in. w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu malware z WordPressa eksperci mogą podjąć też wymagane działania w celu wykreślenia jej z tego typu katalogów. Odwrócenie wszystkich skutków zainfekowania nie jest gwarancją, iż podobny przypadek nie zdarzy się w późniejszym okresie, stąd istotne jest cykliczne uaktualnianie CMS-a oraz stosowanych na stronie internetowej wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]