Graficzny projekt gazety korporacyjnej

Kliknij w to miejsce aby zobaczyć, kto przygotowuje biuletyn firmowy.

Gazeta korporacyjna to bardzo dobry sposób motywowania podwładnych, ale również działanie wykraczające poza mury firmy. Zobaczmy więc, jakie artykuły można zamieścić w takiej broszurce i czy warto się na to zdecydować.

Projekt gazety – biuletyn wewnętrzny i zewnętrzny

Korporacyjny biuletyn może spełniać rozmaite role. Najważniejszą jest wspieranie komunikacji wewnątrz przedsiębiorstwa – pisanie o osiągnięciach, pochwalenie się ponadprzeciętnymi osiągami, wywiady z wyróżniającymi się pracownikami. Tego typu gazetki mają ogromny wpływ na działanie całej firmy, gdyż świetnie motywują ekipę. To sprawia, że członkowie załogi mocniej angażują się w życie firmy, czują więź z zespołem, a ich rutynowe obowiązki przynoszą im więcej satysfakcji. Badania pokazują, że korporacyjny biuletyn sprawia, że członkowie ekipy chcą ulepszać swoje wyniki, zwiększa się też poziom zdrowej rywalizacji. Ogromną zaletą jest także redukowanie błędów komunikacyjnych między jednostkami, które bywają główną przyczyną nieporozumień w wielu firmach. Firmowy biuletyn gwarantuje również całkowitą jawność strategii firmy.

Projekt gazety – realizuj cele promocyjne

Oczywiście gazeta korporacyjna to też znakomita forma marketingowa. Biuletyn zewnętrzny trafia do czytelników takich jak: konsumenci, firmy z tej samej branży, partnerzy firmy, studenci. Korporacyjny biuletyn dzięki temu spełnia cele marketingowe, podnosi zyski oraz stanowi część profesjonalnego public relations. Myśląc o stworzeniu korporacyjnego biuletynu powinniśmy przede wszystkim zaangażować pracowników do redagowania treści i przemyśleć szatę graficzną. Można w tym zakresie posiłkować się usługami doświadczonych podmiotów (np. grafików projektowych), którzy zrobią projekt gazety, zaplanują wygląd gazetki i zatroszczą się o druk. gazeta firmowa z pewnością wypełni swoją misję.

Lokalizacja firmy:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]