Panoramy 360 stopni na Facebooku coraz popularniejsze. Dlaczego?

Więcej o sporządzaniu panoram sferycznych. Skieruj się w to miejsce.

Sferyczne zdjęcia panoramiczne to niesłychanie popularna i stosunkowo nowa forma przedstawiania pomieszczeń zakładów pracy i lokali gastronomicznych. Zazwyczaj spotykamy je wędrując po Google Street View lub wizytówkach Google Moja Firma, ale także natrafiamy na nie na najczęściej używanym portalu społecznościowym – na Facebooku. Umożliwia on zamieszczanie na profilu firmy takiego sferycznego zdjęcia. Jak więc możesz użyć zdjęcia panoramiczne do wyróżniania Twojej marki na Facebooku? Wskazówki prezentujemy w dalszej części artykułu.

Czym charakteryzują się zdjęcia 360 stopni?

Zdjęcia 360 stopni to sferyczne zdjęcie panoramiczne, na które możemy patrzeć pod każdym kątem. Swobodne przesuwanie zdjęcia generuje wrażenie rzeczywistego przebywania w danym miejscu. Zdjęcia 360 stopni na Facebooku pozwalają na odwiedzenie budynku, nieruchomości lub lokalu poprzez opcję wyboru kierunku, w którym spoglądamy. Fotografie tego rodzaju przygotowuje się przy pomocy dedykowanych aparatów oraz aplikacji. Dla użytkowników wyłączną różnicą w porównaniu do tradycyjnych fotografii cyfrowych to możliwość kliknięcia na takie zdjęcie kursorem, a potem obrócenia go w każdym kierunku.

Zdjęcia 360 stopni – promuj swój biznes

Panoramy sferyczne na Facebooka to znakomita metoda na reklamę własnego biznesu bądź firmy. Zdjęcia 360 stopni dają szerokie możliwości zaprezentowania wnętrza hostelu, biura czy lokalu gastronomicznego. Taka forma fotografii jest znacznie bardziej intrygująca i pomaga dokładnie zapoznać się z konkretnym punktem. Umieszczenie zdjęć 360 stopni na Facebooku będzie mieć pozytywny wpływ na nasz wizerunek naszej firmy przez klienta i podniesie jego ufność w stosunku do usług przez nas świadczonych, co zaprocentuje dużo większym prawdopodobieństwem, że je zamówi.

Sferyczne zdjęcia panoramiczne warto opublikować na Facebooku szczególnie jeśli prowadzimy działalność, która opiera się na najwyższej jakości pomieszczeniach (jak przykładowo hotel czy sale konferencyjne), ale także jeśli chcemy przybliżyć naszym klientom biuro, w którym pracujemy lub nakłonić zainteresowane osoby, by odpowiedzieli na nasze ogłoszenie rekrutacyjne.

Wykonanie sferycznych zdjęć panoramicznych zleć profesjonaliście!

Przygotowanie panoramy sferycznej, aczkolwiek w teorii jest możliwe do zrealizowania samodzielnie, niemniej jednak do celów reklamowych opłaca się zatrudnić profesjonalnego fotografa, który zajmuje się zawodowo interaktywnymi fotografiami. Dlaczego to najlepsze rozwiązanie? Polecenie tego zadania profesjonalnemu fotografowi daje gwarancję wykonania najlepszej jakości zdjęć, które prócz tego będą atrakcyjniejsze dla odbiorcy. Sama usługa nie jest też trudno dostępna ani droga. Fotografów rekomendowanych przez Google do opracowania sferycznych zdjęć panoramicznych wyszukamy na stronie Google Moja firma — Street View. W katalogu tym wymienieni są tylko Ci profesjonaliści, którzy sprostali wysokim wymaganiom jakościowym Google oraz zamieścili określoną ilość prawidłowych zdjęć 360 stopni.

Lokalizacja firmy:
Daniel Myhal
Rekomendowany Fotograf Google

Mob.: +48 510 750 291
E-mail: [email protected]