Dla kogo skitury? O terenowej jeździe na nartach

Poznaj dalsze szczegóły o skiturach.

Większość osób podróżujących w góry w okresie zimowym, udaje się tam zwykle wyłącznie po to, żeby spędzać dni na białym szaleństwie na nartach lub na snowboardzie. Jednak nie jest to jedyny typ aktywnego wypoczynku, którą można uprawiać w zimowe dni w górach. Ci, którzy chcą przekonać się, czy podołają bardziej wyczerpującemu fizycznemu wyzwaniu, powinni chociaż raz zapisać się na wyprawy na rakietach albo skitury.

Skitury – jazda terenowa na nartach

Turystyka na nartach przeżywa w ostatnich latach swoisty boom. Coraz więcej osób nie jest już zainteresowanych trywialnym relaksem w góralskim domku z drewna i przelotnym zjazdem z popularnych tras narciarskich. Ci, którzy chcą poznać góry dogłębniej, postanawiają podziwiać ich piękno podczas stosunkowo trudnych, jednak niesłychanie satysfakcjonujących skitur. Terenowa jazda na nartach jest jednak rekomendowana tylko dla doświadczonych w górach narciarzy, którzy poznali dobrze technikę jazdy i którzy wiedzą także jak używać raków oraz czekanu. Dlaczego? Przemieszczanie się poza dostosowanymi dla turystów szlakami, jest po prostu daleko trudniejsze. Potrzeba do tego także lekkich butów oraz nart.

Gdzie wyjeżdża się na skitury?

Skitury organizowane są w wielu pasmach górskich. W Europie ulubionymi destynacjami entuzjastów skitur są bez wątpienia włoskie Alpy i Riła oraz Pirin w Bułgarii, gdzie bardzo dobrze dadzą sobie radę również skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. turyści znad Wisły nie nie muszą jednakże ograniczać się tylko do wypadów organizowanych w granicach Europy – na nartach można przebyć łańcuch górski Atlasu Wysokiego w Afryce, gdzie panują wspaniałe warunki do wypraw tego typu. W trakcie takiej skitury najważniejszą atrakcją jest możliwość wejścia na szczyt Jabal Toubkal położony na wysokości przeszło 4000 m nad poziomem morza. Osoby zaciekawione udziałem w tego rodzaju eskapadzie w górach, które nie wiedzą, czy któraś z tras będzie właściwa do posiadanego przez nie doświadczenia narciarskiego, mogą szukać w tym zakresie doradztwa instruktorów pracujących dla organizatorów skitur.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]