Marzysz o aktywnych wakacjach? Sprawdź, gdzie są organizowane

Na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-dla-aktywnych/ odnajdziesz pełną ofertę aktywnych wypraw.

Są dwa rodzaje ludzi: pierwsi lubią czas wolny spędzać na słodkim lenistwie, a drudzy w każdy urlop starają się zrobić coś nadzwyczajnego, czego wcześniej nie doświadczyli. Specjalnie dla tych ostatnich agencje turystyczne sporządzają ciekawe oferty wycieczek dla aktywnych.

Aktywne wyprawy – czy warto?

Aktywne wyprawy to pieczołowicie zaplanowane kilkudniowe wycieczki dla tych, którzy chcieliby zobaczyć różne zakątki Polski i świata od całkowicie innej strony. Scenariusz takich wypraw jest naszpikowany niesamowitymi atrakcjami, których zwyczajny wczasowicz nie doświadczy z pozycji komfortowego fotela na balkonie wydzierżawionego domku w górach. Wyprawa dla osób poszukujących ciekawych doświadczeń to też świetna okazja, aby przyswoić sobie kolejne kwalifikacje, ponieważ nieraz wiąże się ze instruktażami koniecznymi do opanowania reguł przeżycia w danym terenie. W czasie wycieczki w góry można między innymi nauczyć się korzystania z raków oraz czekana czy poruszania się po via ferratach. Uczestnicy poznają strategie survivalu, jak również tego, jak zachować się w zagrażających życiu okolicznościach, które mogą ich zaskoczyć, a więc przykładowo w razie lawiny. Trzeba również zaznaczyć, iż taka wycieczka w góry pełna jest trudnych zadań wymagających ufności i współpracy z innymi członkami grupy, co może skończyć się nawiązaniem wieloletnich przyjaźni.

Aktywne wyprawy to nie tylko polskie góry

Najatrakcyjniejsze wycieczki, do których musimy wykazać się odpowiednią wytrzymałością fizyczną, to przeważnie wyprawy w góry, w tym również w góry wysokie, a kierunkiem są szczyty zlokalizowane na całym globie. Osoby bez doświadczenia w eskapadach górskich, ale z dobrą kondycją, mogą wziąć udział m.in. w trekkingu po Podhalu i wejść cztery najważniejsze szczyty tego regionu: Giewont, Trzy Korony, Babią Górę i Turbacz. Mogą też zwiedzić Sycylię, gdzie będą podziwiać sycylijskie parki narodowe, wulkan Etna i zwiedzą malownicze miasta tej wyspy – Trapani, Palermo oraz Katanię. Ale Europa to nie jedyne obszary, dostępne dla nieprofesjonalnych podróżników – bez trudu dadzą sobie rade także podczas wycieczki do Nepalu czy do Namibii.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]