Antena naziemna – prosta droga do oglądania telewizji

Więcej o antenie telewizyjnej na www.telmor.pl/Produkty/Anteny-naziemne.

W przeważającej większości domostw znaleźć można odbiornik telewizyjny. Większość z nas nie potrafi wyobrazić sobie dnia codziennego bez telewizji. Aby jednak telewizor nie stał się nieprzydatnym urządzeniem, trzeba zaopatrzyć się również w odpowiednią antenę. Dobrym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, nazywana także anteną DVB-T, która rewelacyjnie przydaje się w wielu okolicznościach.

Antena naziemna – co oferują producenci?

Wybór anten telewizyjnych jest w chwili obecnej niezwykle duży. W sklepach dostępne są anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, pokojowe lub siatkowe anteny DVB-T oraz anteny DIGIT i ASR – DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny telewizyjnej możliwa jest zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. To dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne zarówno w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych mających charakter indywidualny. Znajdujące się dzisiaj w sprzedaży anteny DVB-T odznaczają się przede wszystkim prostotą montażu. Spokojnie upora się z nim każdy, kto przynajmniej parę razy miał w dłoni przyrządy używane przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które na ten moment proponują nam producenci, charakteryzują się również świetną odpornością na wpływ niekorzystnych czynników atmosferycznych. W związku z tym pozwalają na odbiór sygnałów telewizyjnych na doskonałym poziomie przez naprawdę długi czas.

Antena naziemna – co powinno się uwzględnić przy jej wyborze?

Szeroka oferta anten tego rodzaju sprawiła, że należy bardzo przyłożyć się do wyboru urządzenia, które zamierzamy zastosować. Warto pamiętać, że pod uwagę powinno się brać szereg uwarunkowań, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Znaczenie ma przede wszystkim odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje na temat usytuowania nadajników można szybko wyszukać w Internecie. Znaczenie ma również moc z jaką pracuje nadajnik oraz jego nakierowanie. Pod uwagę brać należy w każdym przypadku ułożenie obszaru, który dzieli nadajnik od miejsca , w którym znajduje się antena naziemna. Wielkie znaczenie ma również to, czy mieszkamy na terenie otwartym czy też w mieście.

Lokalizacja firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]