Aparat do drenażu limfatycznego w domu? Teraz to możliwe!

Nie szukaj już więcej! Tu znajdziesz aparat do masażu limfatycznego.

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego zadaniem jest poprawienie cyrkulacji limfy w organizmie. Drenaż manualny opracował duński fizjoterapeuta w trzecim dziesięcioleciu XX wieku – to przeróżne chwyty terapeutyczne, jak np. ruchy obrotowe oraz czerpiące, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta przystosowuje za każdym razem do miejsca masażu oraz stanu zdrowia pacjenta.

Urządzenie do drenażu limfatycznego – masaż uciskowy bez udziału fizjoterapeuty

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów każdego dnia stosowane są aparaty do drenażu limfatycznego, które symulują masaż ręczny. Taki sprzęt składa się z specjalnych mankietów podzielonych na komory, które zakłada się na obrzękłe kończyny górne lub dolne. Poprzez wtłoczenie powietrza w kolejne przegrody mankiet naciska na kończynę, stymulując w ten sposób krążenie chłonki. Istnieje wiele wskazań do korzystania z zabiegu masażu limfatycznego. To m.in. zastoje i obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki powstałe w wyniku urazów bądź obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii lub tarczycy). Korzysta się z niego dodatkowo w zabiegach natury estetycznej – jako pomoc w likwidacji cellulitu oraz wspomagająco w toku procesu odchudzania. Presoterapia stała się również niezwykle popularna w świecie sportu, w głównej mierze jako etap regeneracji powysiłkowej.

Domowy sprzęt do presoterapii

Mnóstwo opcji zastosowania aparatów do presoterapii wpłynęło mocno na rozwój tego sprzętu. Dziś osoby chętnie korzystające z tej formy masażu mogą przeprowadzić zabieg w we własnym domu, przy użyciu innowacyjnych urządzeń Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Domowe urządzenia do drenażu limfatycznego tego producenta wyróżniają parametry podobne do sprzętu stosowanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu świadczy o liczbie komór mieszczących się w mankietach – więcej przegródek to skuteczniejszy zabieg presoterapii. Maszyny CarePump są kompaktowe oraz nie są ciężkie, toteż bez przeszkód można spakować je na wyjazd, przykładowo na zawody sportowe.

Co istotne, poddanie się zabiegowi masażu uciskowego powinno być uprzednio uzgodnione z lekarzem. Najlepiej nie postanawiać o tym samemu, bo istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego masażu (to m.in. zakrzepica i stany zapalne, które należy wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]