Bagażniki bazowe na boxy dachowe i nie tylko

Jeśli chcesz kupić bagażnik na relingi zintegrowane, koniecznie wejdź na https://ebagaznik.pl/pl/c/Bagazniki-bazowe/15.

Wyjazd samochodem na wakacje wymaga wygospodarowania miejsca na wszelkie niezbędne podczas urlopu akcesoria. Zwykle nie mieszczą się one w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich liczba w przypadku także niewielkiej rodziny bywa znaczna, a po drugie, ze względu na pokaźne wymiary niektórych bagaży. Tu warto wymienić przede wszystkim narty i rowery, których schowanie w bagażniku typowego rodzinnego samochodu jest praktycznie niemożliwe. Rozwiązaniem tego problemu są bagażniki dachowe i uchwyty samochodowe przystosowane do transportu wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – zainstaluj box dachowy

Pakowność auta w dużym stopniu zwiększa zastosowanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten typ bagażnika nie tylko gwarantuje transportowanym sprzętom ochronę przed uszkodzeniem mechanicznym i wilgocią, ale też nie wpływa znacząco na zmniejszenie osiągów pojazdu, ponieważ ma aerodynamiczną budowę. Do jego założenia konieczne są poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeżeli nasz samochód nie został w nie wyposażonypodczas produkcji, możemy je dokupić sami. Miejmy jednakże na uwadze, by dobór modelu odpowiedniego do budowy naszego samochodu oraz montaż poprzeczek powierzyć fachowcom. Po założeniu ich na własną rękę umocowanie bagażnika może być za słabe.

Uchwyty samochodowe na dach i tył auta

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy także kupić specjalne uchwyty samochodowe, dzięki którym przetransportujemy samochodem rowery, narty czy SUPy. Uchwyty tego typu są zazwyczaj dedykowane do przewozu danego rodzaju sprzętu – gwarantują więc najwyższy poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być założone zarówno w tylnej części auta – na pokrywie bagażnika lub haku holowniczym, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest rekomendowane ze względu na to, iż rowerom nie grozi wtedy zderzenie z tablicami, nisko wiszącymi gałęziami i wiaduktami.

Lokalizacja firmy:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]