ametysty, biżuteria z ametystami

Biżuteria z ametystami

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znajdują się w Brazylii oraz kilku regionach USA, a także w kilkunastu innych państwach, na przykład: Indiach i Kanadzie. Ze względu na swoją oryginalną purpurowo-fioletową barwę, jest bardzo popularnym kamieniem ozdobnym, który wykorzystuje się w jubilerstwie. Biżuterię z ametystami znajdziesz na ametysty.com.pl.

Kiedy nosić biżuterię z ametystami?

Ametysty znajdowały się w klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała na przykład Katarzyna II Wielka. Znaleźć go było można w berłach brytyjskich władców. Dziś, znajdujemy go w pierścionkach i kolczykach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Pięknie wygląda w kreacjach wieczorowych. Aby delikatnie rozświetlić twarz, warto założyć srebrne kolczyki na biglach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać bardziej widoczny efekt lepiej wybrać duży element, taki jak broszka.

Właściwości biżuterii z ametystami

Biżuterię z ametystu warto nosić nie tylko w czasie wielkich okazji, ale również w biurze. Poza przepięknym wyglądem, kamień uwalnia podobno od stresu i dodaje cierpliwości. Czy to prawda? Przekonaj się o tym na własnej skórze.