Biżuteria z turkusem – dlaczego warto nosić?

Szukasz biżuterii z turkusem? Powinieneś odwiedzić tę stronę.

Turkus jest wymieniany wśród najcenniejszych minerałów wydobywanych na Ziemi. Nic więc zaskakującego, iż często używają go złotnicy, zaś biżuteria z turkusem jest dla sporej części kupujących synonimem luksusu. Wykonywane są z niego broszki, naszyjniki i kolczyki, które doskonale komponują się z eleganckimi strojami. Na barwę tego minerału w szczególnej mierze rzutuje kraj jego pochodzenia – na przykład minerały pochodzące z Persji są niebieskie, zaś z Tybetu – zielone. Biżuteria z turkusem bywa tak pożądana, że powstały nawet jego imitacje – na przykład chalcedon.

Biżuteria z turkusem – talizmany

Dobrze nadmienić, iż turkus jest ceniony nie tylko z uwagi na wyjątkowe względy estetyczne. W opinii części osób okazuje się bowiem talizmanem, który chroni noszącego przed nieszczęściem. Zapewne w ogromnym stopniu stąd bierze się zainteresowanie biżuterią z turkusem – zwłaszcza, kiedy mówimy o wisiorkach. Biżuteria z turkusem bywa zakładana nie tylko przez osoby zwracające uwagę na tego typu sprawy – zwyczajnie doskonale wygląda.

Biżuteria z turkusem wytrzyma dziesięciolecia

Biżuteria z turkusem jest stosunkowo delikatna, zatem powinniśmy o nią właściwie zadbać. W szczególności należy ściągać ją za każdym razem, gdy pracujemy – nietrudno wówczas o uszkodzenia. Należy także ściągnąć ją przed prysznicem, gdyż żele i mydła mogą niekorzystnie wpłynąć na powłokę turkusu. Kiedy nie zakładamy biżuterii z turkusem, powinniśmy przechowywać ją w pudełku wyłożonym miękką tkaniną – ustrzeżemy się w ten sposób uszkodzeń.

Lokalizacja firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]