Gdzie kupić oryginalne części do Citroena?

Więcej w temacie Citroen części Kraków na france-car.com.pl/c/148/citroen.html.

Citroen to marka z tradycją sięgającą początków XX w., od dekad znana dobrze polskim kierowcom. Jej samochody w naszym kraju są cenione z uwagi na przystępną cenę, wysoką dostępność i w szczególności za znaczną liczbę warsztatów specjalizujących się w ich naprawie. Największą popularnością cieszą się takie modele jak C-Elysse, C-Crosser, C1, C2, C3, Jumper, Saxo, Xantia, Nemo i Xsara. Rzecz jasna, tak jak pojazdy innych marek, nie są one bezawaryjne, zatem właściciele samochodów z francuskiej stajni muszą być gotowi na to, iż prędzej czy później będą musieli kupić części zamienne.

Części zamienne Citroen, które kupujemy najczęściej

To, które części najczęściej odmawiają posłuszeństwa jest zależne w szczególności od danego modelu – każdy z nich ma swoje wady, z których powstają inne awarie. W pierwszej kolejności trzeba na pewno napomknąć o substancjach chemicznych, które ulegają zużyciu na skutek codziennej eksploatacji samochodu. Są to przede wszystkim płyn hamulcowy, olej silnikowy, płyn chłodniczy i czynnik chłodniczy w układzie klimatyzacji. Systematycznych wymian, których z uwagi na bezpieczeństwo nie wolno ignorować, potrzebują też elementy układu hamulcowego: klocki oraz tarcze.

Jak łatwo i ekonomicznie kupić części do Citroena?

Najodpowiedniejszą opcją są zawsze oryginalne części Citroen – te od innych producentów, nierzadko pochodzące z chińskich manufaktur, w wielu przypadkach charakteryzują się niską jakością, co niekorzystnie oddziałuje na wygodę i bezpieczeństwo jazdy. Dlatego posiadacze aut Citroen w części zamienne powinni zaopatrywać się w sklepach specjalizujących się w dystrybucji podzespołów do francuskich samochodów. Jeśli w po sąsiedzku żaden z podobnych nie działa, wszystkie potrzebne elementy można zamówić za pośrednictwem internetu.

Lokalizacja firmy:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]