Dowiedz się, gdzie kupić książki dla młodzieży.
Człowiek wychowywany w XXI wieku ma coraz rzadziej styczność z ciekawą literaturą. Młody człowiek wybierze głównie błyskawiczną rozrywkę w telewizorze, na tablecie bądź w smartfonie, a po książkę zwykle sięga wówczas, kiedy jest to obligatoryjna lektura szkolna. I także przez obowiązek czytania starych tekstów literackich dla wielu młodych ludzi czytanie dla rozrywki jest dalekim konceptem.
Literatura dla młodzieży – powieści dla młodej generacji odbiorców
Nastolatki nie muszą być skazani wyłącznie na czytanie lektur szkolnych. Publikowana jest sporo literatury dla nastolatków zarówno polskich jak i zagranicznych autorów, którzy poruszają tematy i opowiadają historie interesujące dla młodego pokolenia odbiorców. Ta odmiana literatury otrzymała nawet swoją nazwę, czyli “literatura YA (Young Adult)”. Jest to fikcja kreowana dla odbiorcy w wieku od 12 do 18 lat. Historie dla nastolatków czerpią z wielu gatunków literackich: są tu między innymi thrillery, awanturnicze przygodówki czy historie obyczajowe. Lecz wspólnym mianownikiem tych książek jest odwołanie się wprost do codziennych doświadczeń młodego człowieka. Historie te piszą zatem o zdobywaniu i utracie przyjaźni, pierwszej miłości, odkrywaniu własnej tożsamości, stosunkach z rodzicami czy znajdowaniu własnego miejsca w grupie rówieśników. Lektura literatury dla młodzieży umożliwia licealistom poczuć, że inni również doświadczają podobnych problemów w okresie dojrzewania.
Czy warto zachęcać Lektura literatury młodzieżowej z biegiem czasu daje korzyści
Rekomendujemy podsuwać młodzieży ciekawą dla niej literaturę, gdyż wzbudzenie w nich pragnienia czytania dla przyjemności z biegiem czasu daje niemało korzyści. Dziecko, które codziennie sięga po książki ma większy zasób leksykalny i lepiej radzi sobie z ortografią i gramatyką, co bezsprzecznie ułatwia naukę języka polskiego. Jednak czytanie o dylematach innych ludzi w porównywalnym wieku to też sposób na dokładniejsze poznanie siebie, osobistych pragnień oraz rozwinięcie w nastoletnim dziecku empatii. Co istotne, najbliżsi nigdy nie powinni drwić z pasji dziecka. Jeżeli więc nastolatek częściej wybiera książki o superbohaterach lub zombie nie komentujcie, że to głupie i dajcie mu się nimi cieszyć!
Lokalizacja firmy:
Księgarnia internetowa Motyle książkowe
Zwrotnicza 6
01-219 Warszawa