Listwy podłogowe – jakie wybrać?

Dalsze informacje o listwach drewnianych.

Z pozoru są mało znaczącym detalem, jednak ich charakter może bardzo wpłynąć na wystrój mieszkania. Listwy podłogowe, bo o nich właśnie mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale też pozwalają na estetyczne przeciągnięcie przewodów oraz ochraniają najniższe partie ściany przed zabrudzeniem i uszkodzeniem, co jest ważne szczególnie w pomieszczeniach, w których poruszamy się w butach. To z pewnością wystarczający argument, by nie lekceważyć ich wyboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o kupnie konkretnego modelu.

Listwy drewniane i ich imitacje z MDF bądź PVC

Drewno to surowiec wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie podkreśla charakter pomieszczenia i bardzo dobrze koresponduje z eleganckimi dodatkami czy meblami – przede wszystkim, jeśli mówimy o listwach drewnianych z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla konsumentów z niewielkim budżetem dobrym rozwiązaniem będą natomiast listwy podłogowe wykonane z MDF bądź PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu zaleca się zamontować geometryczne, minimalistyczne listwy. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, także i one mogą być wyprodukowane zarówno z różnych surowców, jak i z drewna. Współczesne listwy podłogowe cechują się prostą linią i stonowaną kolorystyką – zwykle w odcieniach bieli, szarości lub beżu, choć w sprzedaży są nawet listwy czerwone i fioletowe. Listwa podłogowa może mieć też nietypowy kolor, jeśli kupimy ją w wersji białej i sami pomalujemy dowolną farbą.

Lokalizacja firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]