Naturalne kształty i ciepłe światło – o lampach solnych

Dowiedz się, gdzie zamówić lampę solną, wejdź na http://tinyurl.com/y8yzyr8y.

Małe dekoracje z kamienia i minerałów od lat znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z różnych wycieczek po Europie, a czasami nabywamy tak po prostu, ponieważ harmonizują ze stylem, w jakim utrzymane jest wnętrze. Rzadko jednakże są to przedmioty funkcjonalne – częściej to po prostu dekoracje. Minerałem, którego można jednak użyć do wykonania przedmiotów stosowanych na co dzień, jest sól kamienna. Sporządza się z niej przede wszystkim lampy, ale nie tylko.

Lampy solne są unikatowe

Lampy solne są ładne i bez większego problemu można je dobrać do wystroju mieszkania, ponieważ są sprzedawane w trzech kolorach (szarym, białym, różowym) i w licznych ich zabarwieniach. Każda lampa solna jest wyjątkowa, jako że nie ma kamieni o identycznych kształtach ani siatce krystalizacji. Nadzwyczaj modne są lampy solne, których klosze charakteryzują się nie obrobioną, nie naruszoną powierzchnią. Coraz częściej jednak rzemieślnicy parający się wytwarzaniem tych lamp, nadają im różnorodne kształty, m.in. piramidy lub sześcianu.

Lampy solne – z ich pomocą szybciej się wyciszysz

Powszechnie sądzi się, że lampy solne wywierają pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im głównie zdolność jonizacji powietrza, innymi słowy generowania anionów, które równoważą te wyzwalane przez wszędobylska elektronika. Ujemne jony polepszają jakość powietrza oraz ułatwiają swobodne oddychanie m.in. ludziom borykającym się z alergią bądź astma. Światło, jakie dają tego rodzaju lampy, jest uspokajające i delikatne, stąd rekomenduje się stosowanie ich jednostkom, którym dokucza brak snu albo stres, bowiem dzięki nim można łatwiej się uspokoić. Ale z brył soli nie wytwarza się wyłącznie lamp solnych. Produkuje się z nich też pojemniki na drobiazgi i cudowne świeczniki, a pokaźne bloki z soli stosuje się w dekoracji domów oraz gastronomii.

Lokalizacja firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]