Pierścionki zaręczynowe dawniej i dziś

Jeśli chcesz zamówić pierścionki zaręczynowe Kraków, koniecznie sprawdź https://obraczki.net.pl/17-pierscionki-zareczynowe.

Kiedy odnajdziesz kobietę, z którą zechcesz spędzić resztę życia, w końcu podejmiesz decyzję o małżeństwie. Najpierw jednak następuje ta długo wyczekiwany przez mnóstwo pań moment – oświadczyny, na które musisz znaleźć pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – zwyczaj od wielu stuleci

Podarowanie ukochanej pierścionka to bardzo stary obyczaj, sięgający Starożytnego Egiptu. Pierścienie są w formie okręgu, który reprezentuje wieczność. Tradycyjnie już nosi się je na palcu serdecznym lewej dłoni, zwanym skądinąd “palcem obrączkowym”, co wynika z przeświadczenia, że od tego palca biegnie “vena amoris”, czyli żyła wiodąca wprost do serca. Powszechnie uważa się, iż zwyczaj wręczania pierścionków zaręczynowych na Stary Kontynent sprowadzili Grecy. Początkowo wykonywano je ze skóry, z tataraku, a także kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie wykorzystali do ich wyrobu metali, przede wszystkim żelaza. Cennymi pierścionkami ze srebra czy złota obdarowywano jedynie wówczas, gdy mężowie pragnęli zademonstrować swoje całkowite zaufanie do partnerki. Obecnie pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy z platyną, złotem oraz drogimi kamieniami, jednak materiały te tak naprawdę szeroko stosuje się do ich tworzenia dopiero od kilku stuleci, przy czym znamienny wzrost ich popularności daje się zauważyć w XX w.

Pierścionek zaręczynowy – za ile go kupisz?

Rzecz jasna, idealna biżuteria na oświadczyny to pierścionek z platyny z pokaźnym brylantem, jednak potencjał dowolnego dobierania rozmaitych metali i kamieni jest olbrzymi. Poza diamentami wykorzystuje się szmaragd, rubin czy tanzanit. Niektórzy wybierają mniej wartościowe metale, jak stal damasceńską, tytan, srebro, a nawet drewno, jednak wciąż na rynku przeważają pierścionki wytworzone z platyny i przeróżnych rodzajów złota (żółtego, białego i czerwonego).
Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy? Niedawno funkcjonowało pogląd, iż mężczyzna ma obowiązek wydać na niego minimum dwukrotność swojej pensji. Cena pierścionka zależna jest od rozmaitych elementów: ilości karatów, surowca, użytego kamienia czy wzoru, wobec tego każdy znajdzie śliczny, niepowtarzalny pierścionek na miarę swoich możliwości finansowych. Miejmy jednak na uwadze, że pierścionek zaręczynowy ma być przede wszystkim symbolem zaangażowania oraz uczucia, zatem jego cena nie ma dużego znaczenia. Ważne jest to, czy będzie się podobał naszej przyszłej małżonce.

Lokalizacja firmy:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]