Środki do dezynfekcji – tam gdzie niezbędna jest sterylna czystość

Dowiedz się, gdzie zamówić środki odkażające.

Specjalistyczne środki antyseptyczne pomagają zachować czystość różnych powierzchni. Gdzie są wykorzystywane i w jaki sposób działają? Dlaczego warto się w nie zaopatrzyć?

Środki antyseptyczne – działanie i ich skład

Dostępne na rynku środki dezynfekujące mają na celu mycie oraz odkażanie powierzchni i narzędzi. Z ich pomocą możliwa jest likwidacja niebezpiecznych czynników mogących działać negatywnie na zdrowie człowieka i transferować zakażenia krzyżowe. Profesjonalne preparaty są wzbogacone o składniki eliminujące drobnoustroje oraz bakterie. W skład środków do dezynfekcji powierzchni na ogół wchodzi kwas nadoctowy, nadtlenek wodoru, poliaminy, alkohol, aldehydy, czterorzędowe związki amonowe, chlor, a także mnóstwo innych komponentów. Do szczególnie często stosowanych preparatów należą płyny w sprayu, oleje (np. do przyrządów chirurgicznych), żele oraz chusteczki do dezynfekcji.

Środki dezynfekujące – przeznaczenie

Środki odkażające stosowane są wszędzie tam, gdzie konieczne jest zachowanie sterylnej czystości – laboratoriach, w kuchniach, na stołówkach czy w placówkach gastronomicznych, medycznych. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do odkażania blatów, podłóg, urządzeń sanitarnych, toalet, znajdują też zastosowanie przy myciu blenderów, sztućców, maszynek do mięsa, krajalnic oraz innych przedmiotów czy maszyn. Kluczowe jest dostosowanie odpowiedniego środka dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt intensywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Powinno się zachować ostrożność zwłaszcza w przypadku nawierzchni ceramicznych – muszli klozetowych, pisuarów czy umywalek.

Lokalizacja firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]