Wisiorki srebrne

Zobacz, gdzie zamówić zawieszki, wejdź na wisiorki.srebrne.net.

Srebro od lat znajduje się wśród najczęściej stosowanych przez artystów materiałów. Nie powinno to dziwić – jest plastyczne, pięknie się prezentuje i charakteryzuje je nietypowy refleks. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak odpowiedniej dbałości – metal ten okazuje się bardzo czuły, w związku z czym możemy uszkodzić. Jak więc troszczyć się o wykonane ze srebra ozdoby?

Detergenty niszczą wisiorki srebrne

Silne środki myjące dla srebra okazują się szkodliwe. Pod ich wpływem metal może odbarwiać się i blaknąć. Nie wolno zatem stosować ich w celu czyszczenia ozdób, a podczas sprzątania bezwzględnie musimy ściągnąć wszelkie wisiorki srebrne lub bransoletki.

Wisiorki srebrne – gdzie je przechowywać?

Warto chronić wisiorki srebrne także wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich trzymania powinniśmy wykorzystywać pudełka wyściełane od wewnątrz miękkim materiałem – unikniemy w ten sposób uszkodzenia. Metal ten nie najlepiej reaguje też na kontakt z wilgocią czy ciepłem, które mogą sprawić, że wyblaknie lub zmieni kształt. Przed włożeniem do pudełka kilku przedmiotów, musimy wcześniej zabezpieczyć je delikatną szmatką albo włożyć do foliowej torebki.

Wisiorki srebrne – jakimi środkami je czyścić?

Do pielęgnowania srebra najlepiej użyć ciepłej wody z dodatkiem soli – doskonale zmywa powstający na powierzchni tego materiału osad. Oprócz tego sprawdzą się również alkohol, białko jaja i odpowiednie płyny. Do czyszczenia srebrnej biżuterii musimy używać delikatnych ścierek – twarde mogą uszkodzić powierzchnię.