Źródło witamin i minerałów – sok z buraków i kiszonej kapusty

Jeśli potrzebujesz soku z kiszonych buraków, koniecznie sprawdź superbutelki.pl/pl/c/Soki/118.

Produkty fermentowane po okresie zapomnienia znowu wracają do naszego menu. Do kapusty i ogórków dołączają również inne, dotychczas mniej lubiane owoce oraz warzywa. Kiedy mówimy o zdrowotnych zaletach żywności poddanej fermentacji nie można zapomnieć również o napojach takich jak kefir, kwas chlebowy albo różnego typu zakwasy i soki z kiszonych jarzyn. Przede wszystkim te ostatnie zasługują na uwagę – pozwalają prosto i szybko wprowadzić do naszego ciała składniki konieczne dla jego poprawnego działania.

Jakie składniki ma w sobie sok z kiszonej buraków i kapusty?

Sok z kapusty kiszonej to napój posiadający w składzie multum substancji mających zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Kluczowym elementem są bezsprzecznie bakterie kwasu mlekowego odpowiedzialne za fermentację. Sok z kapusty, ogórków czy inny kiszonek to też wspaniałe źródło witamin. Godne uwagi jest głównie wysokie stężenie witaminy C – już pół szklanki tych soków zawiera jej więcej niż pomidor. Soki z kiszonek należy również pić ze względu na zawartość witamin z grupy B, witaminy K i E oraz znaczne stężenie soli mineralnych.

Sok z kiszonych buraków – czemu należy go spożywać?

Sok z kiszonych buraków, ogórków czy kapusty, z powodu obecności bakterii fermentacji mlekowej pozytywnie oddziałuje na pracę jelit oraz nasz układ odpornościowy. Na domiar tego liczne witaminy polepszają działalność układu nerwowego, łagodzą symptomy szkorbutu, depresji i cukrzycy, jak również pomagają walczyć z przemęczeniem psychicznym i fizycznym. Po kiszonki powinny ponadto sięgnąć ludzie zmagający się ze schorzeniami układu pokarmowego, takimi jak np. wrzody dwunastnicy lub refluks. Wzmagają one również apetyt i stanowią ochronę podczas leczenia antybiotykami i pobudzają apetyt.

Lokalizacja firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]