Baseny kąpielowe – rodzaje i dodatkowe akcesoria

Dowiedz się więcej o basenach kąpielowych.

Basen kąpielowy praktycznie wszystkim kojarzy się z prestiżem, lecz jest to także ogromna przyjemność, sposób na relaks bądź na uprawianie sportu. Na basen więc niewątpliwie warto się zdecydować, pamiętając jednak, aby stawiać jedynie na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane i serwisowane przez profesjonalną firmę to gwarancja ich funkcjonalności oraz trwałości.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne na rynku?

Baseny można podzielić na baseny do użytku profesjonalnego, na przykład do ośrodków spa bądź obiektów sportowych, a także baseny prywatne – przydomowe, ogrodowe bądź wewnętrzne. Rozróżnienie na baseny zewnętrzne i wewnętrzne to drugie kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych niezbędne jest zbudowanie hali basenowej, która musi spełniać pewne warunki, na przykład tyczące się wilgotności powietrza czy wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową. Wybranie profesjonalnej firmy jest więc niezbędne do jego budowy.
Poza tym istnieje olbrzymia ilość typów basenów. Dostępne są przeróżne kształty: płytkie brodziki, baseny prostokątne, okrągłe czy ósemkowe czy długie baseny typu fast lane, idealne dla fanów pływania oraz zwolenników dbania o formę. Dostępne są również baseny o różnych konstrukcjach, na przykład modele, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię czy też obniżony poziom wody, co prezentuje się bardzo efektownie.

Dodatki do basenów kąpielowych

Chcąc zmniejszyć wydatki, przy projektowaniu i budowie basenu można zdecydować się na podstawowe rozwiązania, ale nie zawsze dodatkowe akcesoria generują wielkie wydatki. Wspaniałe wrażenie robi na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co uatrakcyjnia także ogród czy halę basenową. Świetnym wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które wydłuża sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a ponadto chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci czy zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć przede wszystkim do wypoczynku, dobrze będzie zdecydować się na specjalne schody. Podobnych artykułów jest jednak znacznie więcej – pewne zwiększają walory użytkowe basenu, inne zaś dodają mu luksusowego charakteru.

Lokalizacja firmy:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]