Kluczowy element szalunków – sklejka szalunkowa

Jeśli szukasz sklejki Kraków, koniecznie wejdź na https://sklep.abcszalunki.pl/11-sklejki-szalunkowe.

Deski szalunkowe to istotny element szalunków. Tę funkcję mogą pełnić zwykłe deski z drewna lub płyty wykonane z innego materiału, jakkolwiek zazwyczaj stosowana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można zatem wybudować budynki z murami wykonanego z tego kompozytu. Szalunki są również wykorzystywane w budowlach murowanych, gdzie umożliwiają przygotowanie otworów na stolarkę, czyli drzwi czy okna. Wyjaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeśli jest nam niezbędna, a nie chcemy kupić własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – z czego się ją produkuje

Jeszcze kilka lat temu w szalunkach na ogół używane były deski z bloków drewna. Te jednakże były drogie, a przy tym nie posiadały wymaganych parametrów – zazwyczaj nie najlepiej radziły sobie z wilgocią. W związku z tym obecnie używana jest głównie sklejka szalunkowa. Produkuje się ją z przeróżnych gatunków drewna – zazwyczaj z olchy, brzozy lub topoli. W ofercie producentów znajdziemy przeróżnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, do których produkcji wykorzystuje się kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Inny często stosowany rodzaj to sklejka antypoślizgowa oklejona z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – postaw na wynajem!

Przedsiębiorstwa budowlane posiadają z reguły swoją sklejką szalunkową wraz z elementami pozwalającymi na jej łączenie. Jeżeli jednak planujemy budowę garażu lub domu własnymi siłami, nie ma potrzeby zakupu wszystkich części szalunków – można je wypożyczyć, np. w Małopolsce na stronie ABCszalunki.pl. Prócz samej sklejki szalunkowej, firma oferuje także wynajem innych akcesoriów niezbędnych do postawienia szalunków – m.in. łączników oraz głowic.

Lokalizacja firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]