Sklejki szalunkowe – do czego służą?

Jeśli chcesz zamówić sklejkę Peri, koniecznie sprawdź http://tinyurl.com/y4ttkkhq.

Deski szalunkowe to kluczowy element szalunków. Tę rolę mogą pełnić powszechne deski drewniane lub płyty wyprodukowane z innego materiału, jednak na ogół stosowana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można zatem postawić domy z murami wykonanego z tego materiału. Szalunki są również wykorzystywane w budynkach murowanych, gdzie umożliwiają utworzenie otworów na stolarkę, czyli drzwi czy okna. Objaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeżeli jest nam potrzebna, a nie możemy nabywać własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – typy

Kiedyś w szalunkach z reguły stosowane były deski z litego drewna. Te jednakże były drogie, a jednocześnie nie posiadały wymaganych parametrów – zwykle źle radziły sobie z wilgocią. Z tej przyczyny współcześnie używana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Wykonuje się ją z wielu gatunków drewna – z reguły z olchy, brzozy lub topoli. W ofercie producentów znajdziemy różnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, do których produkcji wykorzystuje się kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Drugi popularny wariant to sklejka antypoślizgowa zabezpieczona z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – postaw na wynajem!

Przedsiębiorstwa budowlane mają zwykle swoją sklejkę szalunkową wraz z podzespołami umożliwiającymi jej łączenie. Kiedy jednak planujemy budowę garażu lub domu własnymi siłami, nie ma potrzeby kupowania wszystkich części szalunków – możemy je wynająć, np. w Krakowie przez stronę ABCszalunki.pl. Poza samej sklejki szalunkowej, firma oferuje również wynajem innych elementów niezbędnych do postawienia szalunków – między innymi łączników oraz głowic.

Lokalizacja firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]