Wykorzystanie akcesoriów szalunkowych

Kup akcesoria szalunkowe.

Akcesoria szalunkowe to elementy, które służą do wzmacniania deskowań i przydają się na placach budów. Jakie produkty używa się w trakcie szalowania? Czemu warto zaopatrzyć się w nie przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i zastosowanie

Aby szalunki stropowe, ścienne czy używane do wykopów były ustawione we właściwy sposób, niezbędne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich producenci oferują obecnie wiele elementów używanych do wzmacniania szalunków, między innymi ściągi szalunkowe, napinacze rygla, sworznie napinające, nakrętki, zaciski sprężynowe, klucze do rusztowań i żabek napinających, korki i stożki, listwy fazujące czy pozycjonujące oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, nazwany także ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pomaga zachować właściwy rozstaw pomiędzy płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dołączone są nakrętki przegubowe, talerzowe lub motylkowe. Natomiast żabki napinające stosowane są jako uchwyty pozwalające związać szalunek za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią też dystanse umożliwiające zachowanie właściwej odległości pomiędzy szalunkiem a prętami. Przy kupowaniu akcesoriów nie sposób nie wziąć pod uwagę również ocynkowanych nakrętek pasujących do ankr.

Czy warto kupić akcesoria szalunkowe online?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w bogato wyposażonych sklepach internetowych. Sklepy te oferują wysokiej jakości elementy od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Peri, Tekko czy Rasto i można je nabyć w rozsądnych cenach.

Lokalizacja firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]