Komunia dziecka – o czym powinno się pamiętać?

Nie czekaj! Sprawdź świetną ofertę lokalu na komunię w Krakowie w dobrej cenie.

Impreza komunijna jest dla pociechy równie oczekiwanym wydarzeniem, co samo przyjęcie sakramentu. Nic w tym dziwnego, gdyż to zazwyczaj pierwsza istotnie poważna impreza dla rodziny, na której dziecko ma świadomość, iż cała uwaga skoncentrowana jest tylko na nim. Z tej przyczyny rodzice robią wszystko, by ten dzień utrwalił się na długo w jego pamięci.

Sala na komunię – zarezerwuj od razu jak zostanie ogłoszony termin wydarzenia

Jeszcze przed fazą rozsyłki zaproszeń na sakrament rodzice powinni określić czy podejmą gości w swoim mieszkaniu czy nieodzowne będzie zarezerwowanie sali komunijnej. Podejmowanie zaproszonych w mieszkaniu jest przeważnie opcją wtedy, jeśli organizujemy uroczysty obiad tylko dla najbliższej kilkunastoosobowej rodziny, jednakże to już nieczęste sytuacje. Przyjęcia komunijne przekształciły się w ostatnich dekadach w duże wydarzenia rodzinne, na które przyjeżdża czasem do stu gości, stąd też zazwyczaj urządzane są w domach weselnych albo restauracjach. Jeśli chcemy zabukować najodpowiedniejszy lokal, trzeba rozpocząć poszukiwania sali, zaraz po tym jak zostanie ogłoszony dzień komunii. W sezonie komunijnym istotnym problemem może stać się również znalezienie wolnej firmy cateringowej, zatem trzeba wybrać takie miejsce na organizację obiadu, które współpracuje na stałe ze sprawdzonym dostawcą cateringu, wyspecjalizowanym w przygotowaniu menu na komunie. Niezbędne jest również to, aby lokal na przyjęcie komunijne umiejscowiony był tak, by dojazd wszystkich uczestników przyjęcia z kościoła był komfortowy oraz szybki.

Organizacja przyjęcia komunijnego – wynajmij fotografa i animatora

Nie zapomnij wynająć fotografa, który uwieczni na zawsze ten dzień – zarówno obrządek w kościele, jak następującą później zabawę gości. Tradycją stały się także stylizowane sesje zdjęciowe pociechy w komunijnej szacie oraz jego wspólne fotografie z rodziną i chrzestnymi. Sala na komunię musi zatem wyróżniać się prześlicznymi, zadbanymi wnętrzami. Inną zaletą będzie dostęp do ogrodu, gdzie przy dobrej pogodzie można będzie wykonać sesję zdjęciową w plenerze. Możliwość skorzystania z ogrodu to również atrakcja dla kilkuletnich gości imprezy komunijnej – jeśli będzie ich spora liczba, radzimy wziąć pod uwagę wynajęcie animatora, który urozmaici dzieciom czas różnymi grami.
Oczywiście, uczestnicy obiadu komunijnego przyniosą podarki dla dziecka. Rodzice z reguły zgadzają się na całkowitą dowolność z tym zakresie. Jednak nie będzie w złym tonie, jeżeli napiszemy w zaproszeniu, iż nie zgadzamy się na niektóre typy podarunków, przykładowo zabawkowe pistolety czy quada.

Lokalizacja firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]