Kontener na gruz – kiedy może się przydać?

Wiele śmieci nie powinno trafić do zwykłego pojemnika. Chodzi tu zwłaszcza o te, które wytwarzamy podczas różnego rodzaju remontów, generalnych porządków na strychu bądź w piwnicy oraz odśnieżania. Śmieci jak np. gruz, chemikalia, fragmenty stolarki otworowej lub podłogowej, śnieg lub elementy gumowe powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera podstawionego na czas wykonania robót. Jak go zamówić? Który z oferowanych modeli kontenera będzie w naszym przypadku najlepszym wyborem?

Kontenery na gruz – rodzaje i pojemność

Wybierając kontener, warto skoncentrować się głównie na jego pojemności. Jeśli ta okaże się zbyt mała, zwyczajnie nie pomieszczą się w nim wszystkie śmieci wygenerowane w trakcie prac. Jeżeli natomiast wybierzemy zbyt pojemny kontener, wydamy więcej niż to konieczne – wszak cena wynajmu jest zależna m.in. od jego kubatury. Duże kontenery na gruz i inne odpady mają pojemność nawet kilkunastu metrów sześciennych. W większości prac remontowych całkowicie wystarczy zamówić kontener o objętości 6 m3 – bez problemu pomieścimy w nich gruz, zdemontowane okna i ościeżnice, a także płytki ceramiczne i zdjęte panele podłogowe.

Kontener – w jaki sposób go wynająć?

Kontener na gruz możemy wynająć od podmiotu zajmującego się przewozem i utylizacją odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju funkcjonują nie tylko w największych polskich miastach, takich jak Kraków czy Łódź, ale także w mniejszych miejscowościach. Firma dostarcza kontener pod wskazany adres. Kontener należy napełnić w ustalonym w umowie czasie. W przypadku przekroczenia terminu, właściciel kontenera może nałożyć dodatkowe opłaty. Po zapełnieniu wynajmujący odbiera od nas kontener wraz z zawartością, która następnie podlega legalnej utylizacji.