O czym musisz pamiętać, gdy organizujesz chrzciny

Na tej stronie znajdziesz pełną ofertę lokalu na chrzciny.

Dla młodych rodziców chrzest jest pierwszym dużym familijnym wydarzeniem dotyczącym ich nowo narodzonego potomka, dlatego też troszczą się o to, aby wszystko w ten dzień było doskonałe. Planowanie chrzcin może być jednak trudnym zadaniem, zwłaszcza gdy na chrzcie ma pojawić się duża liczba krewnych oraz znajomych. Tutaj otrzymasz garść wskazówek, które wesprą cię w tym procesie.

Organizacja chrztu – poproś zaproszonych o potwierdzenie swojego uczestnictwa

Kiedyś sakrament chrzcin odbywał się zaraz po urodzeniu malucha, nieraz wręcz tego samego dnia, ze względu na wysoką śmiertelność niemowląt. Z czasem chrzciny przekształciły się w istotne wydarzenie nie tylko dla najbliższej rodziny pociechy, tym samym są organizowane przeważnie do roku po jego narodzinach. Daje to czas na spokojne przemyślenie istotnych aspektów tego wydarzenia, jak wybór ojca i matki chrzestnych, jak również kościoła, w którym będzie udzielony sakrament. Umawiając z parafią termin obrzędu radzimy wziąć pod uwagę, ile czasu będzie potrzebne na powiadomienie wszystkich gości, jak również przygotowanie dla nich poczęstunku oraz noclegu, o ile będą jechać do nas z daleka. W rozesłanych zaproszeniach radzimy dodać prośbę o potwierdzenie przez zaproszonych swojego uczestnictwa, co jest konieczne do wyliczenia ile osób ostatecznie przyjdzie nam ugościć. Nie krępujmy się też podać do wiadomości, jakiego upominku pragnęlibyśmy dla dziecka. Goście na ogół kupują zabawki, lecz rodzicom więcej radości przyniosą praktyczne prezenty, jak przykładowo kołderka dla dziecka, fotelik samochodowy albo ubranka.

Jak znaleźć lokal na chrzest?

Jeszcze dwie dekady temu chrzciny planowano najczęściej w mieszkaniu rodziny malucha, z tej przyczyny nie wszyscy obecni podczas mszy w kościele bywali zapraszani na odświętny poczęstunek. Obecnie normą jest już wspólny obiad dla ogromnej grupy krewnych oraz bliższych i dalszych znajomych młodych rodziców. Przeglądając propozycje lokali, w których można urządzić przyjęcie z okazji chrztu, wybieraj te, które nie tylko użyczą bajecznie udekorowane miejsce, ale też kooperują z dostawcą cateringu, który przyszykuje jadłospis współgrający z charakterem obiadu i który zagwarantuje rzetelną obsługę zaproszonych. Jeśli sakrament ma się odbyć w ciepły miesiąc, zalecamy znaleźć lokal na przyjęcie chrzestne z wejściem do ogrodu, w którym najmłodsi goście imprezy zamiast ślęczeć przy stole mogą wybiegać się pod gołym niebem, a rodzina czy fotograf zrobi śliczne zdjęcia. kluczowy jest też taki dobór lokalu na przyjęcie z okazji chrztu, aby przejazd z kościoła do miejsca obiadu był wygodny, tak samo jak późniejszy transport biesiadników do domu bądź wynajętego hotelu.

Lokalizacja firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]