Porządki na strychu? Zamów usługę odbioru starych mebli

Na maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/ zamówisz wywóz starych mebli Kraków.

Większość z nas z pewnością dobrze zdaje sobie sprawę z problemu, jakie sprawiają przedmiotów, których od jakiegoś czasu już nie wykorzystujemy, a których nie chcemy się pozbyć z rozmaitych powodów. Żeby nie zagracały miejsca w domu, zwykle przenosimy je na poddasze, do piwnicy lub do komórki lokatorskiej. Kłopot jednakże w tym, iż po jakimś czasie i te schowki robią się na tyle zapchane, że zwykłe ich użytkowanie okazuje się utrudnione. Dopiero to popycha większość z nas do przeprowadzenia dogłębnego sprzątania, stanowiącego okazję do tego, aby pozbyć się nagromadzonych rzeczy. Takie duże porządki nierzadko planujemy także, kiedy nabywamy zaniedbaną nieruchomość lub otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie. Warto więc wiedzieć, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak szybko wywieźć stare meble z poddasza, piwnicy i domu.

Zamów wywóz starych mebli i nie mieszaj ich ze zwykłymi odpadami

Śmieci takie jak części ram okien, zdemontowane panele podłogowe lub ścienne, sprzęty elektroniczne czy popsute meble nie powinny zostać wyrzucone do kontenera zarezerwowanego na śmieci komunalne. Chcąc je wyrzucić, do wyboru mamy parę możliwości. Pierwsze to osobiste przetransportowanie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednakże posiadania adekwatnie dużego samochodu. Drugie to skorzystanie z gminnej zbiórki takich odpadów. Te przeprowadzane są zazwyczaj co kilka tygodni – do czasu kolejnej zbiórki jesteśmy zatem zobligowani zagospodarować miejsce na przechowanie śmieci o pokaźnej objętości. Najbardziej optymalne jest ostatnie wyjście – zamówienie kontenera na odpady, który po wypełnieniu odbierze odnajmujące go przedsiębiorstwo. Zatroszczy się ono także o legalną utylizację zebranych odpadków. Firmy wynajmujące kontenery częstokroć świadczą również profesjonalną asystę przy opróżnianiu komórki, strychu względnie całego mieszkania.

Utylizacja starych mebli – powtórne użycie surowca

Stare meble, jeżeli zostaną oddane do PSZOK-u albo podmiotu zajmującego się profesjonalnie utylizacją, nie muszą zostać spopielone lub porzucone na składowisku. Po zdemontowaniu ich na części składowe i podzieleniu komponentów wedle surowca, z jakiego są wytworzone, mogą być ponownie przetworzone, dzięki czemu posłużą do wyprodukowania kolejnych sprzętów. Utylizacja starych mebli, a konkretnie drewna, z którego w największej części się je wytwarza, sprowadza się zazwyczaj do ich przetworzenia w płyty wiórowe, które następnie służą do produkcji nowych garderób, łóżek albo półek.

Lokalizacja firmy:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]