Usługi biura rachunkowego – oszczędność i wygoda

Odwiedź biuro rachunkowe Katowice - uzyskaj rzetelną poradę profesjonalistów.

Prowadzenie księgowości w niewielkich przedsiębiorstwach jest zwykle powodem sporych kłopotów. Mikroprzedsiębiorstwa zazwyczaj nie mogą pozwolić sobie na to, aby zatrudnić specjalistę ds. finansów na stałe, zaś ich szefowie często nie umieją prawidłowo zarządzać budżetem. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji jest łatwiejsze niż sądzi część z nas – należy jedynie postawić na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści w ten sposób osiągniemy? Jak otrzymać pewność tego, że poziom współpracy okaże się zadowalający?

Nie musisz rekrutować do pracy księgowego – korzystaj z porad biura rachunkowego

Na pomoc biura rachunkowego warto zdecydować się zwłaszcza z uwagi na dobro finansów. Kiedy zostawimy budżet przedsiębiorstwa specjalistom, otrzymamy gwarancję, że rezultatem ewentualnych kontroli prowadzonych przez Urząd Skarbowy nie będzie wystawienie mandatu. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to także oszczędność pieniędzy i pracy – nie musimy zajmować się finansami na własną rękę, ani najmować do pracy księgowego na stałe. Warto też wspomnieć o wygodzie, jaką daje taka współpraca. W dzisiejszych czasach nie ma już potrzeby często odwiedzać osobiście biura rachunkowego, dlatego że wiele kwestii można koordynować z księgowym korzystając z poczty elektronicznej.

Czym kierować się przy wyborze biura rachunkowego?

Poszukując biura rachunkowego nie rekomendujemy kierować się tylko jego cenami – podejrzanie niskie ceny obsługi nierzadko oznaczają jej niedostateczną jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego szczególną uwagę zwróćmy na to, czy jego eksperci posiadają wymagane uprawnienia, np. certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej albo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze też, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z zakresu finansów, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, takie jak opracowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń pracowników czy rozliczanie delegacji.

Lokalizacja firmy:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]