Uszczelnianie okien – warto przeprowadzać je regularnie

Na www.serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/ zamówisz uszczelnianie okien drewnianych.

Stan techniczny okien ma duży wpływ na komfort lokatorów. Okna zabezpieczają mieszkanie przed zimnem i wilgocią, ale również odcinają je od ulicznego zgiełku. Uszkodzone bądź źle wyregulowane okna nie gwarantują stosownych warunków, co nie tylko niekorzystnie oddziałuje na zdrowie i samopoczucie domowników, ale również, z uwagi na sporą utratę ciepła, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najlepsze argumenty ku temu, żeby zadbać o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Podpowiadamy, jak działać w takiej sytuacji.

Nieszczelne okna – o czym warto wiedzieć?

Według specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien należy wykonać przynajmniej raz w roku. Nie warto tego zaniedbywać, gdyż po tym czasie ewentualne mankamenty mogą stać się na tyle poważne, że nie usunie ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też drewniane można zidentyfikować po oporze przy zamykaniu i otwieraniu. Im więcej siły trzeba włożyć w poruszanie klamką, tym większe prawdopodobnie są rozszczelnienia i, tym samym, utrata energii.

Jak wykonać uszczelnienie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wykonanych z innych materiałów, polega przede wszystkim na ich regulacji (w większości wypadków służy do tego śruba zlokalizowana na wewnętrznym boku ramy) oraz założeniu nowych uszczelek, które w wyniku styczności z wilgocią, wiatrem, a także wysokimi i niskimi temperaturami mogą już w kilka miesięcy utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i fachowych umiejętności. Jeśli nimi nie dysponujemy, nie powinniśmy rozpoczynać pracy samemu. Lepiej zrobimy zostawiając to doświadczonej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują aktualnie nie tylko w Warszawie czy innych dużych aglomeracjach, ale również i w mniejszych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]