W jakich technologiach realizowana jest usługa druku 3D?

Druk 3D Kraków - ta niebywała oferta każdego pozytywnie zaskoczy.

Usługa drukowania 3D jest adresowana zarówno do osób prywatnych, jak i firm. Kto ją najczęściej zleca? Usługa jest adresowana głównie do projektantów CAD, inżynierów, osób zatrudnionych w działach badawczo-rozwojowych i technicznych, konstruktorów oraz przedstawicieli wielu innych branż przemysłu. Każda firma albo osoba, która potrzebuje modelu koncepcyjnego lub prototypu wykonanego w technologii DMLS, FDM, SLS,SLA, oraz PolyJet, może skorzystać z tej usługi, jeśli nie dysponuje własnym urządzeniem do druku 3D.

Wydruki 3D – jakie usługi świadczy CadXpert?

CadXpert – lider na rodzimym rynku w zakresie profesjonalnych skanerów 3D i drukarek 3D – poza asortymentem świadczy też usługi, takie jak:
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– drukowanie 3D
Oprócz przytoczonych powyżej usług CadXpert oferuje też szkolenia (stacjonarne oraz online – webinary). Na stronie firmy znajdziemy również bazę wiedzy. Umieszczono tam zarówno merytoryczne informacje zredagowane przez wykwalifikowanych specjalistów CadXpert, jak i przez producentów sprzętu do druku 3D. CadXpert jest także organizatorem i pomysłodawcą konferencji Forum Druku 3D.

SLA – dokładne drukowanie 3D detali

Drukowanie 3D metodą SLA to pierwsza, pionierska metoda wytwarzania prototypów. Ta technika – nazywana także stereolitografią – polega na utwardzaniu kolejnych warstw płynnej żywicy promieniem laserowym. Do kogo skierowana jest usługa druku 3D w technologii SLA? Do osób albo podmiotów, które potrzebują prototypów precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji proporcji. To technologia, która gwarantuje bardzo dobrą rozdzielczość druku i druk wygładzonej powierzchni, bardzo cienkich ścianek, wyrazistych krawędzi oraz detali.

Technologia SLS – drukowanie 3D poliamidem w proszku

Metoda drukowania 3D w technologii SLS przebiega na analogicznej zasadzie jak zaprezentowana powyżej technika SLA. Także tutaj dodawane są następne warstwy materiału – w tym wypadku jest to sproszkowany poliamid. Jakie są najistotniejsze zalety tej technologii wydruku 3D? SLS ma pokaźne możliwości produkcyjne. Technologia scalania laserem proszku poliamidowego gwarantuje odporność mechaniczną i chemiczną oraz precyzję konturów.

Wydruk 3D metodą FDM – wielobarwne materiały

Najpopularniejszą technologią druku 3D jest FDM – za jej powodzeniem stoi bardzo dobra relacja ceny do jakości, jak również możliwość wykorzystania filamentów w obszernej palecie kolorystycznej. W toku druku metodą FDM model pokrywa się kolejnymi warstwami tworzywa termoplastycznego – przy czym można określić grubość warstwy. Wydruk 3D FDM jest realizowany przede wszystkim za pomocą urządzeń przemysłowych Stratasys oraz drukarek 3D marki MakerBot. Z tej techniki druku korzystają osoby potrzebujące prototypów czy też modeli koncepcyjnych.

Lokalizacja firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]